Premijer liga - Liga za prvaka, 8. kolo, 20.05.2012.
RK Zagreb 32:26 Siscia
Siscia

Malo ozbiljnosti dovoljno za pobjedu

Iz Siska:Branimir Korać • nedjelja, 20.05.2012.

U osmom kolu Lige za prvaka Premijer lige rukometaša CO Zagreb je u Sisku "ugostio" Sisciju i upisao očekivanu pobjedu. Četrdesetak minuta su Siščani odlično parirali i čak imali vodstvo, međutim onda je Zagreb zaigrao u brzini više i otišao do pobjede...

CO Zagreb - Siscia 32:26 (14:14)

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 600, 8. kolo Lige za prvaka

Suci: Klapež, Pervan (Trilj)

CO Zagreb: Marin Šego (5 obrana), Marino Marić 1, Ilija Brozović 1, Marko Kopljar 6, Jerko Matulić 2, Lovro Šprem 9(3), David Špiler, Luka Šebetić 1, Jakov Gojun 7, Filip Ivić (12 obrana), Zlatko Horvat, Josip Valčić 4, Ljubo Vukić, Tonči Valčić, Ivano Balić, Ante Kaleb 1.
Trener: Slavko Goluža

Siscia: Hrvoje Tojčić 4, Mario Bjeliš 2, Tibor Jurjević 2, Dario Žarković, Tomislav Balić, Nikola Raič 2, Josip Somić, Tihomir Baltić 3, Josip Crnić 1, Josip Kvesić, Tomislav Nuić 4, Petar Čutura 4, Filip Nikić, Marko Kobetić 4, Danijel Palaić, Matija Bilušić (9 obrana).
Trener: Josip Ražić.

Sedmerci: CO Zagreb 4/4, Siscia 0/1

Isključenja: CO Zagreb 2 minute, Siscia 4 minute

Zamjenom domaćinstva CO Zagreb je kao domaćin u osmom kolu Lige za prvaka u Sisku svladao Sisciju 32:26. Zanimljiv dvoboj ponudio je nekih 45 minuta neizvjesnost, međutim Zagrepčani su odlučili kako ne žele ući u tijesnu završnicu, zaigrali nešto agresivnije u obrani i to im je donijelo nekoliko laganih golova i bijeg na plus pet.

Ponovno je Slavko Goluža u prvi plan pogurnuo one koji se nisu baš naigrali ove sezone pa je tako krenuo s Filipom Ivićem na vratima te Ilijom Brozovićem na crti. Jakov Gojun je ponovno igrao u oba smjera i protiv usporenih Siščana u početku to nije izgledalo loše. Trebalo je igračima Siscije desetak minuta da uhvate ritam i zaigraju kako mogu, no Zagreb se već bio odvojio i predvođen odličnim Ivićem pobjegao na 6:2.

No nije samo Ivić bio dobar, na drugoj strani je proradio iskusni Matija Bilušić koji je držao Siščane u igri. Upravo nakon nekoliko njegovih dobrih reakcija Siscia se uspjela posve vratiti u utakmicu i u 23. minuti poravnati na 10:10 da bi u samoj završnici prvog poluvremena stigla i do prvog vodstva 14:13.

Kako se CO Zagreb ipak ne bi našao u minusu na poluvremenu pobrinuo se Marko Kopljar pogotkom za 14:14. Ivić je u tih prvih 30 minuta skupio već deset obrana dok je na drugoj strani Bilušić bio na sedam i upravo njih dvojica bili su najistaknutiji pojedinci prvog poluvremena.

U ritmu s kraja prvog poluvremena nastavilo se i u drugom dijelu pa su tako Siščani održavali prednost i u nekoliko navrata imali mogućnost odvojiti se i na dva pogotka viška. No svaki put su reagirali brzopleto i nisu uspjeli realizirati napad te je u posljednjih 20 minuta stigla kazna.

Goluža je kod vodstva Siščana 19:18 izvadio Ivića i na vrata poslao Marina Šegu, agresivnost u obrani je dodatno podignuta i Zagrepčani rade seriju 6:0 koja rješava pitanje pobjednika.

Do kraja susreta Siscia se pokušavala vratiti u utakmicu, ali i sami svjesni kako će to biti vrlo teško, puno su griješili i propuštali posebno u obrani. Zagreb je rutinski priveo utakmicu kraju i zasluženo slavio 32:26.

U pobjedničkim redovima najistaknutiji su bili Lovro Šprem s devet, Jakov Gojun sa sedam i Marko Kopljar sa šest golova dok je Filip Ivić upisao 12 obrana. Kod Siscije po četiri pogotka su postigli Hrvoje Tojčić, Tomislav Nuić, Petar Čutura i Marko Kobetić. Bilušić je skinuo devet lopti dok preostala dva vratara, Kvesić i Palaić, nisu ništa obranili.

• Ronaldo920.05.2012. u 21:32
    jbt liga kad se netko šeče da ne kažem puza kroz nju, a regionalna liga je pokazala šta se dogodi ako se ne odigra na 100% utakmica