Mlađi kadeti Splita prvaci Hrvatske, kadeti najbolji u Vitezu

Bernard Jurišić • utorak, 12.06.2012.

U vitrine KK Splita stigla su dva nova trofeja u omladinskim kategorijama. Mlađi kadeti na završnom turniru u Splitu osvojili su naslov najboljih u Hrvatskoj, a kadeti su u Vitezu osvojili memorijalni turnir "Jozo + 8"...

Mlađi kadeti Splita minulog vikenda osvojili su naslov najboljih u Hrvatskoj. "Klinci" rođeni 1998. i 1999. godine u finalu završnog turnira koji se igrao u Splitu pobijedili su Zagreb 65:61 i tako donijeli još jedan trofej u žute vitrine. Član Žutih Luka Kotrulja proglašen je najboljim igračem i strijelcem (23,5 poena u prosjeku) završnog turnira.

Momčad koju vodi trener Boris Marušić prethodno je u polufinalu uvjerljivo pobijedila Cedevitu 63:34, dok je Zagreb nadvladao Rudeš 56:54. Treće mjesto pripalo je momčadi zagrebačkog Rudeša koja je pobijedila Cedevitu 50:41.

Osim titule mlađih kadeta, na Gripe su minulog vikenda trofej donijeli i kadeti. Pod vodstvom trenera Ante Marovića Split je osvojio međunarodni turnir u Vitezu, uvjerljivim pobjedama protiv Bosne (79:50), Kengura iz Zenice (103:32), Širokog (90:34) i u finalu protiv domaćeg Viteza s čak 50 razlike (100:50). Najboljim igračem turnira proglašen je splitski razigravač Arian Došen

• Obrisan korisnik13.06.2012. u 19:55