1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 04.08.2012, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka)

Branimir Korać • subota, 04.08.2012.

Nogometaši Cibalije i Intera u trećem kolu MAXtv Prve lige remizirali su pokraj Bosuta 1:1. Obje momčadi su tražile pobjedu nakon zajedničkog učinka od jednog boda u prva dva kola, međutim morali su se zadovoljiti s po bodom...

Petar Mišić
59'
2
Josip Gegić
77'
18
Drago Ćorić
79'

Ivan Herceg
53'
22
Tomi Jurić
68'
9
Matija Matko
82'
Borimir Perković

Vinkovčani su treće prvenstveno kolo odradili s trećim stručnjakom na klupi. Željko Kopić je tijekom tjedna ustoličen za trenera vinkovačkog prvoligaša i imao je debi protiv Intera. Nadali su se Vinkovčani kako bi ova promjena na klupi mogla donijeti i promjenu igre, međutim nekih velikih pomaka nije bilo.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično slabo, obje momčadi su igrale prilično suzdržano više strahujući da ne prime pogodak nego što su razmišljali kako će ga postići. Imali su gosti nekoliko izleta prema vratima Matkovića nakon brzih kontranapada pa je tako jednom prijetio Vujčić, a jednom i Budimir. Domaćin je s druge strane najbolju priliku prvih 45 minuta propustio kada je Župarić glavom bio neprecizan.

Nakon povratka iz svlačionice situacija na travnjaku se promijenila. U svega dvije minute viđena su dva pogotka, igra se rasplamsala i gledatelji su mogli uživati u nešto boljoj igri.

U vodstvo su došli Zaprešićani koji su u 56. minuti izborili najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio je kapetan Tomislav Šarić. Prekršaj je iznudio nakon dobrog prodora Budimir, a krivac je bio Mario Lučić koji je i u prošlom kolu skrivio jedanaesterac.

Nisu dugo gosti bili u vodstvu. U 59. minuti u šesnaestercu Intera bilo je malo panike, Bartolović i Koledić su prijetili, no lopta je završila u korneru. Nakon kornera najsnalažljiviji je bio Jakov Puljić koji donosi poravnanje.

Nakon poravnanja Cibalia je krenula otvorenije prema golu Santinija, Mišić je u dva navrata bio u dobroj situaciji, a priliku utakmice zapucao je u 85. minuti Mladen Bartolović koji se nije najbolje snašao na svega pet metara od Santinijevog gola.

Završilo je s tih 1:1 što niti Cibaliju, a niti Inter ne odmiče previše od samog dna ljestvice. Vinkovčani su uhvatili prvi prvenstveni bod dok s druge strane Inter ostaje neporažen na gostovanjima nakon što su i kod Dinama odigrali 1:1. Tu gostujuću formu moraju prebaciti i na svoj stadion.

• Obrisan korisnik05.08.2012. u 09:28
    Ova sezona bit će teška za Cibaliju.Proljevaju se bodovi koji se nikako ne bi smjeli.
  • ttt200805.08.2012. u 04:10
    Kad vec doma nismo bez poraza bilo bi lijepo da se nastavi ovaj niz bez poraza u gostima:-)