1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 05.08.2012, 21:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
Split
Split
Ante Vitaić 33' (11m)
Ivan Baraban 68'
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Split upisao i drugu domaću pobjedu, Slaven ostao dužan u prvom ovosezonskom porazu

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • nedjelja, 05.08.2012.

U posljednjem susretu trećeg kola MAXtv Prve lige Split je na svom travnjaku u Parku mladeži s 2:0 pobijedio Slaven Belupo i tako produljio svoj niz neporaženosti na domaćem terenu...

Ivan Baraban
67'
32
Dražen Bagarić
79'
25
Filip Marčić
83'
Roy Ferenčina

18. studenoga 2011. godine Split je posljednji put doživio poraz u Parku mladeži. Bilo je to u utakmici protiv Dinama (0:3). U sljedećih deset utakmica ostvarili su sedam pobjeda i tri remija. Sedmu su dohvatili protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0.

Crveni su u prvom poluvremenu bili bolji i na odmor otišli s pogotkom prednosti nakon što je Vitaić realizirao najstrožu kaznu, a u drugom dijelu Baraban je povisio na 2:0 svega nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru. Bilo je to u jeku bolje igre gostiju.

Od prve minute Split je bio bolji i dominantniji, a Slaven, koji je u četvrtak gostovao u Bilbau, nevidljiv. Možda je to bio i dio taktike gostujućeg trenera Roya Ferenčine, koji je najavio da će njegova momčad igrati na kontre i polukontre. No, u rijetkim izlascima na Splitovu polovicu igrači Slavena bili su potpuno bezopasni za razliku od svojih suparnika.

Razigrani Rebić bio je latentna opasnost po gostujuću obranu. Upravo je on "zakuhao" prva dvije dobre situacije za Split kada je u prvih desetak minuta predriblao Slavenove braniče i zaprijetio udarcima iz daljine. Nedugo zatim i Belle je pokazao raskoš svog talenta. "Okrenuo" je Pilipovića i snažno pucao, no Rodić je bio spreman.

Nakon toga pritisak domaćina polako je počeo jenjavati, ali se opet pojačao u završnici prvog dijela. U 31. minuti Rebić je nesebično asistirao Vojnoviću, koji neometan s vrha šesnaesterca puca pored gola. Samo minutu kasnije Rebić je prošao pored Grgića i praktički matirao Rodića, no lopta se odbila od Bubnjića u korner.

Iz tog istog kornera lopta se odbila baš do Bubnjića, koji je igrao rukom. Sudac Ivan Bebek procijenio je da je to za najstrožu kaznu. Udarac s bijele točke uspješno je izveo Vitaić i Split je sasvim zasluženo poveo 1:0.

Do odlaska na odmor prednost je mogla biti i veća da je Vidić realizirao izglednu priliku u 42. minuti. Poslije jednog kornera lopta se odbila na drugu vratnicu gdje je Splitov stoper bio sam samcat, ali je lopta s njegove kopačke otišla pokraj vratnice.

Ferenčina je morao malo prodrmati svoj sastav pa je u drugo poluvrijeme krenuo s Bušićem i Batarelom umjesto Šabana i Bubnjića. Upravo su dvojica novih igrača unijela živosti u igru Slavena, koji je počeo igrati puno otvorenije i ambicioznije. No, teško je stvarao šanse. Najbolju je propustio Batarelo, koji je u 57. minuti poslije slobodnog udarca iz izgledne situacije glavom pucao preko Zagorčeve grede.

Split se u tim trenucima rijetko sastajao s loptom, no uspio se oduprijeti pritisku Slavena. U 67. minuti domaći trener Tonći Bašić povukao je pravi potez i u igru uveo Barabana. Bivši napadač Cibalije zabio je u prvom kolu Rijeci nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru, a isto je ponovio protiv Slavena. Belle je prošao po desnoj strani i gurnuo ga u priliku, a Baraban je u 68. bio siguran realizator sa 7-8 metara udaljenosti za 2:0.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali doći barem do počasnog pogotka, no njihov pritisak nije urodio plodom. Završilo je 2:0 i Slaven je tako doživio svoj prvi prvenstveni poraz ove sezone i prvi od 21. ožujka ove godine.

Split i Slaven sada imaju po šest bodova na prvenstvenoj ljestvici. U idućem kolu Crveni gostuju na Maksimiru kod Dinama, a Slaven u Koprivnici dočekuje Zadar.

• cameosis06.08.2012. u 00:05
    odlicno, oba splitska kluba su pokupila tri boda. sada jos slaven da uvali 2-3 gola spanjolcima i bit ce super.