Lille 1:1 Nancy
Nancy

Lille propustio iskoristiti igrača više, Nancy odnio vrijedan bod

Ivan Dorian Molnar • petak, 17.08.2012.

U prvoj utakmici drugog kola Ligue 1, Lille je na svom novom Grand Stade Lille Metropoleu ugostio Nancy. Susret je završen bez pobjednika, u posljednjih 10 minuta gosti su ušli s igračem manje, ali Lille nije uspio postići pobjedonosni pogodak te je po bod otišao na svaku stranu.

Prepuni Grand Stade Lille Metropole, koji prima 50.000 gledatelja i bit će jedno od zdanja Europskog prvenstva u Francuskoj 2016., dočekao je prvi dvoboj svoje momčadi. Lille i Nancy sastali su se nakon pobjeda u prvom kolu, a veliki favoriti bili su domaćini, koji su ove sezone oslabljeni odlaskom Edena Hazarda u Chelsea.

Odlična atmosfera na stadionu potakla je igrače Rudija Garcije da pokažu ono najbolje od sebe, a već je u 4. minuti pridošlica iz Sochauxa, Marvin Martin zaprijetio, no njegov udarac otišao je pokraj gola. Garcia je u ovom dvoboju na klupi ostavio Rouxa, a umjesto njega u vrhu napada zaigrao je Tulio De Melo.

U 14. minuti baš je De Melo nakon ubačaja u kazneni prostor imao odličnu priliku, ali je glavom poslao loptu kraj Ndyjevih vratiju. Nakon dominacije Lillea u prvih pola sata igre, uslijedio je šok za domaću publiku. Dugo je na udaljenosti od 25 metara loptu vukao Nancyjev veznjak Bakar, a nakon što je pronašao malo prostora odlično i zapucao te zavukao loptu u donji desni kut Landreauove mreže za vodstvo gostiju.

Ipak, da prvi dio ne završi vodstvom Nancyja, pobrinuo se Salomon Kalou. Marvin Martin kombinirao je na desnom krilu i pronašao malo prostora, ubacio loptu u kazneni prostor, a ondje je bivši igrač Chelseaja glavom sprema u mrežu za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Lille je nastavio pritiskati u drugom dijelu tražeći pobjedonosni pogodak, Garcia je uveo i Rouxa, ali nije bilo promjene. De Melo nije uspio pronaći inspiraciju i promašio je pozamašan broj izglednih prilika. Čak su gosti i posljednjih 10 minuta odigrali s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Moukandjo, ali ostalo je 1:1.

Domaći su navijači bili razočarani remijem, očekivali su pobjedu na otvorenju novog stadiona, ali Nancy se pokazao kao tvrd orah i uspio ostati neporažen. Nancy će u sljedećem kolu ugostiti Toulouse, dok Lille prije gostovanja u Nici očekuje dvoboj u Kopenhagenu protiv istoimenog domaćina u playoff fazi Lige prvaka.