Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 19.08.2012.

Bordeaux je na svom Stade Chaban-Delmasu svladao Rennes u drugom kolu, upisavši tako svoju osmu uzastopnu pobjedu u Ligue 1, dok je Marseille također bio uspješan na domaćem terenu, svladavši Sochaux rezultatom 2:0.

U suncem okupanom Bordeauxu domaćin je dočekao Rennes nakon startne pobjede protiv Eviana, dok su nogometaši Frederica Antonettija poraženi u prošlom kolu kod kuće od Lyona. Vruće i sparno vrijeme ovog vikenda znatno otežava uvjete za igru na terenima Ligue 1, pa tako ni utakmica Bordeauxa i Rennesa nije prošla bez nekoliko kratkih stanki kako bi se igrači osvježili i mogli nastaviti susret.

Po velikoj vrućini susret je krenuo s dosta grešaka s jedne i druge strane u sredini terena, a prvu priliku u šestoj minuti za Bordeaux propustio je Fahid Ben Khalfallah, čiji je udarac otišao pokraj Costilovih vratiju. Iste je sreće bio Tremoulinas 10 minuta kasnije, kada je pokušao glavom.

U 20. minuti najveća prilika za Žirondince, u kaznenom prostoru srušen je Gouffran, a sudac pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Henri Saivet, pucao lijevo, ali je Benoit Costil bio spreman i očuvao svoju mrežu netaknutom. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a Alessandrini je prije kraja prvog dijela imao dobru priliku, no bio je neprecizan.

U drugom dijelu treneri su napravili neke izmjene, Saivet je svoje mjesto prepustio Maurice-Belayu, a za Rennes je ušao Victor Hugo Montano i odmah dobro ubacio za Danzea, koji nije uspio matirati Carrassoa.

Bordeaux je pritiskao i trud se isplatio u 75. minuti, u jednoj gužvi nakon kornera prvo je pokušao Diabate, a od bloka domaće obrane lopta je stigla do Ludovica Obraniaka, koji je lijevom nogom sprema u mrežu za 1:0.

Najbolju priliku za Rennes pred sam kraj susreta propustio je Kana Biyik, koji je izbio sam ispred Carassoa nakon dodavanja Fereta, a domaći vratar sjajno je reagirao i obranio njegov udarac. Tri boda ostala su momčadi Francisa Gillota, koju u sljedećem kolu očekuje pravi ispit na Parku prinčeva protiv PSG-a.

Marseille je upisao još jednu pobjedu na Velodromeu protiv Sochauxa, koji ponovno muku muči s formom. Inače, velik dio prošle sezone ekipa sa Auguste Bonala provela je na začelju ljestvice, a ove godine startala je s dva poraza.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a u nastavku je momčad sa Velodromea krenula po tri boda i već u 54. minuti Andre-Pierre Gignac poentirao je glavom za 1:0 na ubačaj Benoita Cheyroua.

Sochaux je bio u podređenoj ulozi gotovo cijeli susret, a pobjedu Marseillea potvrdio je Rod Fanni u posljednjoj minuti. Marseille ima maksimalnih šest bodova nakon dva kola, a sljedeće kolo gostovat će kod aktualnog prvaka Montpelliera, dok Sochaux putuje u Reims.