Lyon
Lyon 4:1 Troyes
Troyes

Ivan Dorian Molnar • subota, 18.08.2012.

Lyon je na svom Gerlandu ugostio novog prvoligaša u ovosezonskom izdanju Ligue 1, Troyes, upisavši drugu pobjedu iz isto toliko odigranih susreta. Nakon rezultatskog minusa, sjajno su se Lavovi vratili u utakmicu i do kraja pospremili četiri lopte u mrežu gostiju.

Vrućih 38 Celzijevih stupnjeva zagrijalo je Lyon ove subote, pa je susret na Gerlandu nekoliko puta zaustavljen kako bi se igrači osvježili da bi mogli nastaviti susret u teškim uvjetima. Nije iznenađujuće da je i posjeta na Gerlandu bila nešto manja, no podrška najvjernijih navijača nije izostala.

U prvi dio krenuo je Lyon vrlo dinamično, s čak trojicom ofenzivnih igrača iza najisturenijeg Gomisa. Dejan Lovren ponovno nije konkurirao za susret zbog ozljede koju vuče još iz prošlosezonskog finala Kupa protiv Quevillyja. U 12. minuti još jedan vrijedan igrač Remija Gardea morao je napustiti teren zbog ozljede. Yoann Gourcuff s bolnom grimasom izašao je izvan igrališta, a zamijenio ga je Clement Grenier.

Opasan je bio Grenier i već u 17. minuti dobro pucao, ali lopta je otišla malo pokraj Thuramovih vratiju. Iste sreće bio je i Fofana pet minuta kasnije kada je ušao u kazneni prostor Troyesa. Najveća prilika gostiju stigla je u 38. minuti, kada je Crisa nadmudrio Troyesov Obbadi, izbio sam pred Llorisa, no njegov udarac prošao je tik uz lijevu vratnicu na sveopće razočaranje trenera Jean-Marca Furlana.

Tek nakon što se krenulo u drugi dio, Troyes je došao u vodstvo. Po lijevoj strani prošao je N'Goyi, poslao loptu u kazneni prostor, a ondje je pod gredu zakucao Bahebeck za 0:1. No, slavlje gostiju se pokazalo kratkog vijeka.

Samo dvije minute nakon vodećeg pogotka Troyesa, Lisandro Lopez u kaznenom prostoru oboren je od strane Rincona, a sudac je pokazao na bijelu točku. Lopezov udarac ide u desnu stranu vratara Thurama, koji brani udarac i šalje loptu u korner. Lisandro Lopez bio je razočaran, ali nekoliko trenutaka kasnije mogao je biti zahvalan svojem momčadskom kolegi Gomisu.

Korner je izveo Grenier, a najviši u skoku bio bivši napadač Saint-Etiennea i poravnao rezultat. Publika je živnula, baš kao i Lyonova igra. Potez utakmice bilo je Gardeovo uvođenje Michela Bastosa, koji je na odlasku sa Gerlanda, ali nije propustio ostaviti još jedan trag u Ligue 1.

Još jednom je sjajno iz kornera Grenier pronašao glavu svojeg suigrača, sada je to bio Cris, Thuram je obranio Brazilčev udarac, ali na odbijenu loptu fenomenalno je škaricama reagirao Michel Bastos i doveo Lyon u vodstvo 2:1. Vrlo rano Brazilac se zasigurno kandidirao za pogodak sezone u Ligue 1.

Sve nade Troyesa u eventualno poravnanje susreta srušene su u 68. minuti, kada je Faussurier zaradio izravni crveni karton nakon grubog starta na Crisu na sredini terena. Burni su bili prosvjedi gostujuće klupe, koja je smatrala da je sučeva odluka bila prestroga, no Troyes je morao susret nastaviti s igračem manje.

Lyon je iskoristio brojčanu nadmoć i u 88. minuti Lisandro Lopez konačno je pogodio za 3:1, a konačan rezultat postavio je Bafetimbi Gomis svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti susreta.

Odlično je ušao Lyon u novu sezonu s dvije pobjede, a u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje kod Eviana. Troyes je pak upisao drugi poraz te će priliku za prve bodove imati idućeg vikenda, kada na svom travnjaku dočekuju Lorient.