Fantastičan preokret Lorienta protiv Montpelliera, Aliadiere junak susreta!

Ivan Dorian Molnar • subota, 18.08.2012.

Nevjerojatan rasplet u drugom kolu na Stade de Moustoiru! Aktualni prvak Montpellier držao je tri boda u svojim rukama do samog kraja susreta, ali Lorient je s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede, a ponovno je glavno ime dvoboja bio preporođeni Jeremie Aliadiere...

Montpellier nikada u svojoj povijesti nije slavio na gostovanju u Lorientu, a bio je vrlo blizu u ovom susretu drugog kola Ligue 1. Nasljednik Oliviera Girouda u vrhu napada, Argentinac Emmanuel Herrera u 37. minuti iskoristio je odličan prodor Utake i povratnu loptu, koju je s vrha šesnaesterca spremio u mrežu za vodstvo gostiju.

Lorient je u drugom dijelu kontrolirao susret i imao više loptu u nogama, ali nije uspio stvoriti ozbiljniju priliku. Velike prosvjede, ali i mjesto u detaljnijoj analizi kola, izborila je odluka glavnog suca Oliviera Thuala u 72. minuti. Djelitelj pravde na Moustoiru ocijenio je evidentan prekršaj Congrea na Jouffreu u kaznenom prostoru kao simuliranje veznjaka Les Merlusa te mu dodijeli žuti karton.

Odluka suca frustrirala je domaću publiku, ali sve do posljednjih trenutaka susreta. Iako je do 90. minute momčad Lorienta uputila samo jedan udarac u okvir vratiju Jourdrena, sljedeća dva bila su kobna po goste.

Montpellierovo pojačanje iz Auxerrea ove sezone, Alain Traore, sjajno je lijevom nogom s 20 metara pogodio donji desni kut gostujuće mreže i razveselio mnogobrojne navijače Lorienta izjednačujućim golom. Rene Girard bio je vidno ljut, no dvije minute kasnije sve se pretvorilo u bijes.

Mattias Autret, koji je ušao u igru u drugom dijelu, probio je desnu stranu i u kaznenom prostoru pronašao natrčalog Jeremieja Aliadierea, koji pogađa u posljednjim trenucima za pobjedu Lorienta i baca publiku u trans. Aliadiere nastavlja pisati sjajne priče nakon povratka od konstantnih ozljeda i doživljava novu mladost u dresu momčadi Christiana Gourcuffa.

Ništa manje uzbudljiva nije bila završnica gledateljima na Stade Armand Cesariju u Bastiji, gdje je istoimeni domaćin dočekao još jednog povratnika u prvorazredni nogomet, momčad Reimsa. Gosti su poveli pogotkom Nicolasa Fauverguea već u šestoj minuti susreta.

U drugom dijelu Reims je ostao s igračem manje u 60. minuti, kada je isključen Weber, a najstrožu kaznu za izjednačenje Bastije realizirao je Anthony Modeste. Reims je osam minuta prije kraja dvoboja ostao s devet igrača nakon crvenog kartona Tacalfreda, no svoju premoć Bastia nikako nije mogla pretvoriti u pogodak.

Trajalo je to do posljednje minute sudačke nadoknade, a onda je strijelac Modeste poslužio Ilana, koji donosi nova tri boda Korzikancima i savršen učinak nakon dva odigrana kola.

Još jedna pobjeda u posljednjim trenucima stigla je u Brestu. U čvrstom susretu ni jedna momčad nije uspjela zatresti mrežu do samog kraja, a prvu pobjedu u novoj sezoni za Brest osigurao je Baysse u 90. minuti i tako ostavio Evian bez bodova poslije drugog tjedna natjecanja.

Toulouse je kao domaćin svladao Saint-Etienne, koji je nakon Lillea ponovno poražen istim rezultatom. Capoue je u 35. minuti doveo Toulouse u vodstvo, a Ben Yedder svojim drugim pogotkom sezone povećao prednost nakon sat vremena igre. Počasni pogodak za Zelene postigao je Gradel u 90. minuti iz jedanaesterca.

Valenciennes je nakon minimalne pobjede protiv Troyesa ugostio Nice, ali nije uspio doći do pobjede te je susret završen rezultatom 0:0. U preostalim dvobojima drugog kola sastat će se Bordeaux i Rennes, Marseille i Sochaux, a PSG će do prve pobjede pokušati doći na Korzici, gdje nogometaši Carla Ancelottija gostuju kod Ajaccia.