Premiership, 1. kolo, 19.08.2012, 14:30 h
Wigan
Wigan 0:2 Chelsea
Chelsea

Ante Zovko • nedjelja, 19.08.2012.

Vjerojatno lakše nego što je očekivao, Chelsea je došao do prvih bodova u novoj sezoni Premier lige. Roberto Di Matteo može biti zadovoljan, osim pobjedom 2:0 u Wiganu, i najvećim ovoljetnim pojačanjem.

Eden Hazard na početku utakmice namjestio je prvi gol i izborio jedanaesterac za drugi. Belgijski veznjak očito će biti veliko pojačanje za Bluese koji su se s lakoćom othrvali pokušajima domaćih i mogli uvjerljivije slaviti.

Hazardu, najzvučnijem Chelseajevu pojačanju, trebalo je manje od dvije minute da počne vraćati silne milijune koji su uloženi u njega. Pronašao je Ivanovića koji je sprintao po sredini terena i mirno matirao Al Habsija.

Bivši kreativac Lillea nije stao na asistenciji. U šestoj minuti izborio je jedanaesterac, a skrivio ga je njegov kolega debitant, Ivan Ramis. Lampard je snažno opalio po zemlji, taman ispod vratara za katastrofalan početak Wigana, a sjajan Chelseaja.

Londonska momčad isprva je lakoćom sprječavala napade Wigana, ali se i to pomalo mijenjalo što se poluvrijeme bližilo kraju. Čech je izbio neugodan udarac iskosa Mosesa, a u posljednjim trenucima prvog dijela Figueroa izbacio je Di Santa pred češkog vratara, da bi ovaj oklijevao. Čech je blokirao udarac, a Luiz je pripomogao da lopta ne prijeđe preko linije.

Ritam je, jasno, pao u drugom poluvremenu. Domaći su se mučili sa slaganjem akcija za smanjenje zaostatka, a mogu biti sretni da nisu teže stradali. Torres je u 63. fino provukao loptu pored Al Habsija, ali je Ramis očistio s linije. Pet minuta poslije Oscar bio prvi na proigravanju od Torresa, ali je opucao pored gola.

Zamjena Roberta Martineza, Kone, zapucao je u završnici dvije dobre prilike Wigana, u 85. minuti onu atraktivniju, kad je pokušao škaricama. Čech je već bio svladan, ali udarac nije bio dovoljno precizan.

• Obrisan korisnik19.08.2012. u 19:16
    mislim da najbolje što sad SAF može kupit je Mario Götze! on će brijem daleko dogurat! veliki je talent! Ili najbolje da kovačića kupi dok nije još skup! :P
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 17:33
    Šteta šta Hazard nije došao u United, njega sam baš želio vidjeti u dresu Vragova. Nadam se da SAF namjerava kupiti još jednog središnjeg veznjaka (iako Hazard to nije). Sneijdera nikako da upeca.
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 17:31
    bravo za Hazarda, stvarno je bilo doslovno na njegov pogon.. pri svakom dodiru s loptom osjeti se ta tehnička potkovanost i osjećaj za igru..
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 16:51
    jadni mi u belgiji ako kriminalac stavi pranjica na hazarda kao bilic svojedobno pokrivaca na lennona...