Premiership, 1. kolo, 19.08.2012, 17:00 h
Manchester City
Manchester City 3:2 Southampton
Southampton

Ante Zovko • nedjelja, 19.08.2012.

Manchester City otvorio je obranu naslova u Premier ligi sjajnom utakmicom protiv lanjskog drugoligaša Southamptona koji je uspio preokrenuti i povesti, ali nije izdržao pred naletima Građana.

Utakmica na Etihadu neodoljivo je podsjećala na onu u posljednjem kolu prošlog prvenstva kad je City svladao Queens Park Rangerse 3:2. Ovaj put domaći navijači nisu strepili do posljednjih minuta, ali imali su se zašto živcirati.

Sergio Agüero morao je napustiti teren zbog ozljede gležnja, koja prema prvim informacijama nije teže prirode, a David Silva propustio je priliku dovesti domaće u vodstvo iz jedanaesterca. Southampton je preokrenuo pogocima dvaju igrača s klupe, a njegovi navijači stvorili su sjajnu atmosferu u Manchesteru inspriravši svoje ljubimce. Za početak neće se radovati bodovima, ali mogu saznanju da njihova momčad nije razočarala protiv branitelja naslova.

Za prvu zanimljivost trebalo je čekati manje od deset minuta. Clyne je nespretno uklizao sa strane na Agüera koji je nakon tri minute odšepao s terena, a ušao je Džeko.

Nasri u 16. petom ubacuje u šesnaesterac, Tevez ulijeće, a ruši ga Hooived kad je Argentinac stekao prednost s loptom. Ubrzo su slavili Southamptonovi navijači jer je Silva mlako opucao s bijele točke, a Davis je to bez poteškoća pokupio.

Kreacija nije bila jača strana obaju momčadi. Uglavnom se brzo gubila lopta čim bi se prešao centar. Nasri i Tevez opet su bili autori opasnosti, no ovaj put napadač je u 40. minuti odlučio pucati, neobranjivo, prizemno u bliži kut.

City je bio nešto opasniji do 59. minute kad se sve preokrenulo naglavačke. Najbolji strijelac Svetaca prošle sezone Lambert pogađa nakon ulaska u igru zaokruživši sjajnim udarcem u suprotni kut prelijepu akciju gostiju.

Jedino ovoljetno pojačanje Cityja, Jack Rodwell, griješi devet minuta kasnije, i kreće Southamptonova kontra "pet na tri". Nabačaj s lijeve strane prvotno je blokiran, ali Davis, još jedna pričuva, zabija u sličnom stilu kao njegov prethodnik.

Atmosfera je proključala, počelo se igrati potpuno otvoreno, a situacija na terenu neodoljivo je podsjećala na posljednje kolo prošle sezone kad je City pobjedom 3:2 protiv QPR-a osvojio povijesni naslov prvaka.

Balotelli je ubrzo ušao, a u 72. stigao je odgovor prvaka. Kompanyjev udarac poslije kornera odbija se o Toureovu nogu, ali Džeko se našao na pravom mjestu i donio izjednačenje, kao i protiv Rangersa u svibnju.

Iznenađenje se ipak nije dogodilo. Mancinijevi izabranici pritisnuli su povratnike i Nasri je okrunio svoju sjajnu igru. Cox u 82. glavom loše izbija Clichyjev nabačaj, taman na noge francuskom reprezentativcu koji zakucava za 3:2.

• ElKun1020.08.2012. u 16:55
    I ja budala vjerujem sportskim novostima...
    ElKun10
  • ElKun1020.08.2012. u 11:15
    Aguero van terena na 6 mjeseci, šteta!
    ElKun10
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 20:58
    Tesko je igrati protiv klubova koji su usli u prvu ligu,ipak dzeko radi svoj poso.
  • labrador240119.08.2012. u 20:31
    Od čega je Silva promašio penal i još jedan zicer. Ali treba pohvaliti Southampton, hrabro su igrali i na velike muke stavili City.
    labrador2401
  • Ronaldo919.08.2012. u 20:29
    zabili tri gola, što nije mala stvar a još ktome promašili 4-5 ali čistih zicera