Premiership, 1. kolo, 18.08.2012, 18:30 h
Newcastle 2:1 Tottenham
Tottenham

Tottenham bez Modrića poražen u Newcastleu

Ante Zovko • subota, 18.08.2012.

Andre Villas-Boas neuspješno je počeo svoj menadžerski mandat u Tottenhamu, porazom 1:2 u Newcastleu. Utakmicu u kojoj nije nastupio Luka Modrić na klupi nije završio Portugalčev kolega Alan Pardew.

Tottenham je uspio izjednačiti preko Jermainea Defoea nakon što je Demba Ba zabio za vodstvo početkom drugog dijela, ali je Hatem Ben Arfa ubrzo izborio jedanaesterac i sam ga realizirao.

Luka Modrić, koji je odbio ići na pripremnu turneju s Tottenhamom očekujući transfer u Real Madrid, nije bio u sastavu Spursa.

Prvi je do gola mogao Tottenham. Defoe je u 32. minuti pogodio bližu stativu, a u 36. Bale glavom pogađa prečku nakon što ga na suprotnoj strani ubacivanjem pronašao Lennon.

Međutim, pogodio je Ba kad je Walker neuspješno pokušao "očistiti" opasnost. Odbijena lopta pala je napadaču pred noge, a on je dobro reagirao za svoj prvi gol od veljače ove godine.

Menadžer Newcastlea ubrzo potom poslan je na tribinu kad je u afektu odgurnuo pomoćnog suca. Desetak minuta kasnije, vidjevši da njegova momčad ne može stvoriti ni opasnost pred vratima Svraka, Villas-Boas ubacio je u igru Rafaela van der Vaarta. Međutim, nije se mnogo promijenilo. Domaći su uzeli loptu u svoj posjed bez velike želje da jurnu naprijed.

Spursi ipak još nisu bili rekli posljednju. Lennon u 79. ubacuje za Gallasa čiji udarac glavom Krul spašava nogama. Defoe je bio najbrži na odbijenu loptu i pogodio za 1:1. Bio mu je to drugi gol ovog tjedna. Zabio je i u srijedu za Englesku.

Nije dugo trajalo slavlje Londončana. Već u 79. minuti Ben Arfa se prošuljao između Van der Vaarta i Lennona, a engleski reprezentativac ga je potkačio u šesnaestercu. Francuz je sam izveo kazneni udarac, poslao Friedela u krivu stranu i prizemnim udarcem donio novu prednost Newcastleu.

Poraz u Newcastleu produžio je gostujući crni niz. Od 2005. Tottenham nije pobijedio na gostujućem terenu na otvaranju Premier lige. Počelo je u Portsmouthu. Newcastle je pak uspio u mini osveti za poraz 0:5 u posljednjem međusobnom dvoboju.

• Obrisan korisnik19.08.2012. u 11:09
    a sa modrićem je bio na 1. mjestu?..................baš se i ne sjećam....................
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 08:21
    trebao bi kontaktirat upravu tottenhama, cuo sam da maurice green jos uvijek brzo trci, pa ako moze kyle walker zasto ne bi i on probao malo sutat loptu
  • dany198318.08.2012. u 23:24
    s ovim sirovinama od igraca(livermore,sandro,walker)nece nikok niti pobijedit
    dany1983
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 22:29
    kada(ako) luka ode iz reala, romanist ce ostati bez tema za komentiranje, di god pise ime luke modrica romanist je tu, kako bi nam udijelio malo svoje mudrosti. ajde odi proseci dva kruga po kvartu, bit ce ti lakse.
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 21:15
    kad modrić ode u real ispasti će da je tottenhamov pad posljedica njegovog odlaska, a stvarnost je da ovako limitirana momčad u ovako jakoj ligi kad tad mora potonuti gdje joj je mjesto, oko 6. do 10.mj