Premiership, 2. kolo, 25.08.2012, 13:45 h
Swansea City
Swansea City 3:0 West Ham
West Ham

Josip Tolić • subota, 25.08.2012.

U prvoj utakmici drugog kola Premier lige Swansea City upisao je drugu uvjerljivu pobjedu na startu engleskog nogometnog prvenstva. Velšani su svladali West Ham United 3:0 i tako se vratili na čelo ljestvice s besprijekornim učinkom.

Drugo kolo Premier lige otvoreno je dvobojem iznenađujuće efikasnog Swansea Cityja i West Hama na stadionu Liberty. Kao da "prašenje" Queens Park Rangersa (0:5) na otvorenju prvenstva nije bilo dovoljno za izabranike Michaela Laudrupa, na domaćoj premijeri upisali su još jednu visoku pobjedu - Čekićari su teren napustili s tri pogotka u mreži.

U prvom ligaškom okršaju između ove dvije momčadi nakon čak 29 godina sve je praktički bilo riješeno nakon prvih pola sata igre. U 20. minuti Nathan Dyer uposlio je Ángela Rangela na desnoj strani. Španjolski bočni igrač uputio je oštar centaršut koji nije išao u okvir gola, no vratar West Hama Jussi Jääskeläinen spetljao se pri intervenciji i preusmjerio loptu u vlastitu mrežu.

Novu kardinalnu grešku gostujuće obrane Velšani su kaznili samo devet minuta poslije. James Collins je nonšalantno uputio loptu u zadnjoj liniji obrane, presjekao ju je Michu i gurnuo je u mrežu za svoj treći pogodak sezone i prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Do kraja poluvremena prijetio je West Ham u dva navrata, no udarce Jarvisa i Nolana uspješno je zaustavljala domaća obrana.

Nakon tri velike promašene prilike u nastavku, Swansea je konačno riješio pitanje pobjednika u 64. minuti. Bila je to akcija u tri poteza; Britton je asistirao Routledgeu u šesnaestercu koji je vratio lijepu povratnu loptu za Grahama, a 27-godišnji Englez pogotkom zaključio lijepo popodne za sastav s krajnjeg juga Walesa koji je ponovno zasjeo na čelo Premiershipa, s maksimalnih šest bodova i gol razlikom 8:0.