Premiership, 2. kolo, 26.08.2012, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 2:2 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • nedjelja, 26.08.2012.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa drugog kola Premier lige Liverpool i Manchester City podijelili su bodove na Anfieldu rezultatom 2:2. U utakmici u kojoj su Redsi dvaput vodili, gosti su došli do boda zahvaljujući dvama kardinalnim greškama zadnje linije sastava Brendana Rodgersa.

Uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu odigrali su Liverpool i Manchester City u derbiju drugog kola Premier lige. Domaćin je nakon šokantnog uvodnog poraza od West Bromwich Albiona prikazao odličnu igru i bio vrlo blizu pobjedi, no dvije velike pogreške obrambenih igrača iskoristili su prvaci i odnijeli bod iz Liverpoola.

Momčad Roberta Mancinija bolje je ušla u utakmicu kontroliravši posjed lopte, no nakon što se domaćin oslobodio pritiska, krenula je odlična predstava Redsa. U razmaku između 18. i 19. minute "sijevnulo" je na obje strane; prvo je Fabio Borini loše reagirao u izglednoj situaciji nakon ubačaja debitanta u crvenom dresu Raheema Sterlinga, da bi u idućoj akciji Carlos Tévez napravio nered na drugoj strani i iz mrtvog kuta pogodio vratnicu.

Kako je vrijeme odmicalo, Liverpool je radio sve veće neugodnosti obrani plavih i to se isplatilo malo nakon isteka pola sata igre. Vincent Kompany bio je centimetrima daleko od postizanja autogola nakon što je Gerrard uputio centaršut u kazneni prostor Cityja, a u korneru koji je uslijedio Martin Škrtel sjajnom se kretnjom izborio za udarac glavom s pet metara koji je odsjeo iza leđa Joea Harta za 1:0.

Nastavili su domaćini, kojima se u sastav nakon dugotrajnog izbivanja zbog ozljede vratio Lucas Leiva i na travnjaku izdržao samo tri minute, prijetiti krajem prvog i početkom drugog poluvremena; oba puta pucao je Luis Suárez iz daljine, no nije pogodio okvir.

Siguran u minimalnu prednost, Liverpool se malo zaigrao u 63. minuti i vratio goste u utakmicu. Po desnoj je strani prošao Tévez i ubacio na peterac gdje neuspješno smirivanje lopte Kellyja koristi Yaya Touré te pogotkom iz okreta iz blizine vraća stvari na početak.

Izjednačenje, međutim, nije dugo trajalo. Slobodan udarac u 66. minuti za domaće izveo je Suárez i s više od 30 metara fantastičnim udarcem, koji je zaobišao živi zid i neobranjivo završio u bližem kutu, vratio prednost Redsima.

Činilo se kako će to biti odlučujući trenutak utakmice koji će sastavu s Anfielda donijeti prvi trobod u novoj sezoni, no onda se dogodila još jedna velika greška u obrani. Deset minuta prije kraja junak Škrtel pretvorio se u tragičara nesmotreno uputivši loptu prema Reini koju je s lakoćom presjekao Tévez, zaobišao španjolskog vratara i postigao svoj 100. gol u Premier ligi.

Pokušavali su domaćini u preostalom vremenu doći do trećeg vodstva u dvoboju, no sreće nisu imali. Najbliže je golu bio Carroll, čiji je pokušaj na gol-liniji izbacio Jack Rodwell.

• IanZG26.08.2012. u 23:16
    Bit će sve oke od idućeg kola. Aggerov crveni se pokazao posebno skupim jer Škrtel nije naviknut na igranje lijevog stopera, što se vidjelo kod drugog gola, stravična pogreška. Sa dva igrača u obrani koji igraju izvan pozicije su nadigrali prvaka, mislim da je to sasvim lijep... [više na forumu]
    IanZG
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 21:44
    city se provukao ali igra je bila na nivou i samo tako dalje!!
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 21:02
    downing moze da uci od sterlinga smjesno je reci ali tako je,a rodgers zna sto zeli od liverpoola i sve funkcionira odlicno za pocetak samo se nadam da nece vise biti sudjenja kao u prvom kolu protiv wba,ja u ovaj liverpool vjerujem imaju to nesto sto nisu imali od te benitezove generacije,samo je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 21:00
    nevjerojatni su vam komentari ocajni reci cu,kapa do poda rodgersu koji ima muda staviti 17-godisnjaka u vaku utakmicu a i malom svaka cast kako je odigro,zaista nevjerojatno jos sam u soku od tog skrtelova dodavanja ali stvarno svaka cast momcima sa tako mladim igracima je nadigran prvak... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 20:48