Premiership, 2. kolo, 26.08.2012, 14:30 h
Stoke City
Stoke City 0:0 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • nedjelja, 26.08.2012.

U prvoj nedjeljnoj utakmici drugog kola Premier lige Stoke City i Arsenal remizirali su bez pogodaka, 0:0. Bila je to utakmica u kojoj su Topnici ponovno pokazali dominaciju i prijetili u podosta navrata, no ponovno je nedostajalo koncentracije u završnici i pobjedu će morati tražiti drugom prilikom.

Niti sedmu godinu zaredom Arsenal nije uspio pobijediti u prvoj gostujućoj utakmici sezone. U ogledu protiv Stoke Cityja na stadionu Britannia sastav Arsenea Wengera ponovio je rezultat iz prvog kola, remi bez pogodaka, te tako nastavio s neuvjerljivom igrom.

Topnici su odlično krenuli u utakmicu s tri dobre prilike u prvih 20 minuta, no nedostajalo je prave preciznosti. U devetoj minuti Andy Wilkinson ponudio je Lukasu Podolskom priliku pucati na gol, no u posljednji trenutak blokom je otklonio opasnost.

Svoje sposobnosti iskušao je i još jedan novi igrač Santi Cazorla pokušavši iz slobodnog udarca u 17. minuti ugroziti gol Asmira Begovića - bez uspjeha. Kierran Gibbs iskomplicirao je izglednu situaciju za pogodak Topnika u 21. minuti da bi se iskupio dobrom obrambenom reakcijom u idućem napadu domaćina, a u završnoj fazi prvog dijela svaka je momčad imala po jednu dobru priliku.

Na isteku pola sata igre Stoke je prvi put ozbiljno priprijetio sjajnim udarcem Kightlyja kojeg je vratar Mannone nekako uspio zaustaviti, a dalekometno je pokušao i Cazorla pet minuta potom nakon dodavanja Artete. Mreža se ponovno nije zatresla.

Nastavak je protekao u nešto mirnijoj igri na obje strane, no na tribinama je bilo vrlo živo u 58. minuti kada je domaći sastav tražio jedanaesterac. Gibbs je povukao Pennanta u kaznenom prostoru, no sudac je ostao nijem. Rigorozniju kaznu propustio je udijeliti i Wilkinsonu zbog nesportskog zaustavljanja Podolskog s leđa sredinom drugog poluvremena. Stokeov obrambeni igrač prošao je samo sa žutim kartonom.

U konačnici utakmice gosti su mogli doći do fantastičnog pogotka i pobjede iz kontranapada Oliviera Girouda. Francuz je uputio lob-udarac s 40-ak metara na koji istrčali Begović ništa nije mogao učiniti, no lopta je otišla iznad grede i ostalo je početnih 0:0. To je drugi remi u nizu za obje momčadi za kojim će Topnici vjerojatno više žaliti jer su bili konkretnija momčad u 90 minuta u Stoke-on-Trentu.

vrlo zanimljiva utakmica ce biti liverpool-arsenal mislim jedva cekam
    gledao sam arsenal,nko je dole napisao da nemaju igre mislim da je to smjesno cak izgledaju na trenutke i bolje nego prosle godine ali im nedostaje taj persie,jednostavno nitko ne zavrsava sve te akcije kao sto je on prosle godine,cazorla je zaista fantastican
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 20:28
    wenger je poput milanovića. ne vidi šta svi vide. tek će u studenom shvatiti kojim očajnim kadrom raspolaže
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 20:27
    Slabe karike Arsenala po meni su mladi Jenkinson (kad se više vraća Sagna), Diaby (jako fali jedan pravi defanzivni vezni koji zna i potegnuti prema naprijed) i Gervinho (jednostavno nije na razini, Oxlade Chamberlain je dvije klase jači igrač i ne shvaćam zašto ne starta utakmice).
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 19:44
    Arsenal će se uigrati za par kola, zaredat će s pobjedama i onda kad budu trebali napraviti ključan iskorak da nešta naprave u sezoni, ozlijedit će im se 2-3 važna igrača i opet ništa... uvijek ista priča...