Zelina upisala prvu povijesnu drugoligašku pobjedu, Gorica stradala kod kuće od Radnika

Damir Žbulj • nedjelja, 26.08.2012.

U preostalim susretima Druge HNL, Gorica je na svom travnjaku poraženo od sesvetskog Radnika, Zelina je na svom travnjaku upisala prvu, povijesnu drugoligašku pobjedu, a zapamtit će susret s Vinogradarom. Solin je minimalno nadigrao Pomorac, dok je Dugopolje s 2:0 bilo bolje od Lučkog...

Iako su prema mnogima bili favoriti za sam vrh drugoligaškog poretka, nogometaši Gorice nisu na najbolji mogući način ušli u novu sezonu. Remi na Poljudu protiv Primorca 1929 nisu popravili na domaćem terenu protiv sesvetskog Radnika. Gosti su stigli do sigurne pobjede i dodatno zabrinuli stratega Gorice Damira Milinovića pred nastavak prvenstva.

Velika vrućina nije zaobišla niti Veliku Goricu, gdje se po izuzetno sparnom vremenu okupilo 500-tinjak navijača, koji su došli pozdraviti novu goričku ekipu na ulazu u drugoligašku sezonu. Međutim, nisu imali puno prilike za slavlje.

Na samom otvaranju utakmice, već u desetoj minuti, sudac Andrej Burilo iz Osijeka pokazao je na kazneni udarac za Radnik, ali vratar Koprić iskazao se i obranio pokušaj gostiju s bijele točke, što je trebao biti poticaj za domaće nogometaše, no, nije početnih 0:0 bilo dugo na semaforu.

Samo devet minuta kasnije Vedran Jurjević svladao je goričkog čuvara mreže i pokazao u kojem smjeru će se razvijati ova utakmica. U ostatku prvog dijela Gorica jednostavno nije uspijevala uhvatiti ritam, A radnik je sačuvao minimalno vodstvo i do odlaska na odmor.

U nastavku ista priča, Radnik ej bio konkretniji i opasniji, stvorili su više izglednijih prilika za postizanje pogotka, što su i kapitalizirali desetak minuta prije kraja. Točnije u 78. minuti kada je Neven Čuturilo smjestio loptu u mrežu Goričana, za 0:2 i odluku o pitanju pobjednika ovog drugoligaškog okršaja.

Pred Goricom je teških tjedan dana gdje će morati uvidjeti gdje su griješili, jer ih u idućem kolu čeka teško gostovanje kod Mosora. Radnik na krilima ovog slavlja u petak na svom travnjaku dočekuje Hrvatski dragovoljac, koji je sezonu otvorio s dvije pobjede.

Nogometaši Zeline ostvarili su protekle sezone fantastičan uspjeh, osigurali plasman u drugoligaško društvo, a nakon uvodnog poraza kod Rudeša ,na svom su gradskom stadionu dočekali ekipu Vinogradara, u prvom povijesnom nastupu pred svojim navijačima u Drugoj HNL.

Trener Dražen Biškup odlično je posložio momčad, koja je stigla do prvog, vjerojatne ne i posljednjeg, ovosezonskog uspjeha uspjeha. Zelina je do vodstva stigla nakon samo sedam minuta igre, kada je najstrožu kaznu dosudio arbitar Matoc. Šimek je poslije ubačaja iz kuta bio srušen u kaznenom prostoru, kazneni udarac Matije Kristića obranio je vratar gostiju, ali isti igrač prisebno je pospremio odbijenu loptu u mrežu, za rano vodstvo Zeline i pogodak koji će ostati upisan kao njihov prvi u drugoligaškom društvu.

Domaćin je dominirao većinom prvog dijela, no, posustali su u završnici, što su iskoristili gosti za poravnanje rezultata. Lepinjica je ubacio, a loptu je u mrežu iz nezavidne situacije poslao Hrvoje Tokić. Bilo je to samo tri minute prije odlaska na odmor.

U nastavku ponovno bolja igra Zeline, koja je okrunjena pogotkom u 66. minuti susreta. Brlečić je srušen u kaznenom prostoru, a Kristiću ovaj put nije bio potreban popravni da svlada čuvara mreže Vinogradara. Brlečić se iskazao i četiri minute kasnije, kada je njegov prodor odlično iskoristio Alen Gluhak, postavivši rezultat na konačnih 3:1.

Nogometašima Zeline iduće kolo donosi gostovanje na Poljudu kod stobrečkog Primorca, što će svakako biti poseban doživljaj za ovo ekipu. Vinogradar će nakon dva prvenstvena poraza na otvaranju sezone u trećem kolu Druge HNL na svom terenu u Mladini dočekati HAŠK.

Pomorac je, nakon što je i u prvom kolu bio gost kod Imotskog, gostovao kod Solina, koji je svoju kvalitetu već prikazao pobjedom kod Dugopolja na otvaranju sezone. Izgleda kako je Ivan Pudar dobro posložio momčad, koja je čvrstom i organiziranom igrom ponovno stigla do minimalne pobjede i nova tri boda. Na isteku prvih pola sata stigli su do pogotka, precizan je bio Matija Poredski, a svoju mrežu sačuvali su do kraja utakmice što je značilo da su sa šest bodova iz prva dva kola pri vrhu ljestvice, zajedno s Dragovoljcima i sesvetskim Radnikom. No, već u idućem kolu morat će put Zagreba, gdje će svoju formu morati dokazati protiv Lučkog. Pomorac će tek u trećem kolu po prvi puta zaigrati pred svojim navijačima, u goste im dolazi sinjski Junak, protiv kojeg vjeruju da će stići do novih bodova.

Prošlosezonski prvak, ekipa Dugopolja, na svom je terenu stigla i do prvih ovosezonskih bodova. U prvom kolu iznenadio ih je Solin, no, protiv Lučkog nisu dopustili nikakvo iznenađenje. Samo četiri minute u prvom dijelu, u razdoblju od 21. do 25. minute, bilo je dovoljno da ekipa Ante Miše signe do prvih ovosezonskih bodova. Prvo je protivničkog vratara Kovačića svladao Hrvoje Barišić, da bi odluku o pobjedniku već na polovici prvog dijela donio Antonio Šimunović.

prvo gostovanje Dugopolja u novoj sezoni bit će u Zagrebu kod Rudeša, dok će Lučko na svom terenu pokušati zadržati pobjednički nalet Solina.