2. HNL, 2. kolo, 24.08.2012.
Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac 2:0 Primorac 1929 Stobreč
Primorac 1929 Stobreč

Hrvatski dragovoljac nastavio pobjednički i protiv Primorca 1929, Hajdukova B sastava

S NŠC "Stjepan Spajić": Damir Žbulj • subota, 25.08.2012.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca na odličan su način krenuli u novu drugoligašku sezonu. Nakon što su proteklog vikenda slavili kod Vinogradara, u petak su na domaćem terenu NŠC Stjepan Spajić stigli do pobjede nad Primorcem 1929, koji je u biti druga momčad splitskog Hajduka. Susret je obilježio i povratak Davora Mladine u Siget, jer je sadašnji trener Stobrečana Dragovoljce vodio u njihovoj prvoligaškoj avanturi prije dvije sezone...

Crni iz Sigeta odlično su otvorili novu sezonu, a nakon slavlja u Mladini kod Vinogradara, u drugom kolu pobijedili su Mladinu, ali Davora, koji je strateg Primorca 1929, B momčadi Hajduka. Po izuzetno vrućem i sparnom vremenu, pred oko tisuću simpatizera domaćeg sastava, Dragovoljci su riješili dvoboj nakon 18 minutea, kada je na semaforu već bilo 2:0, kako je i zaključen susret.

Zbog žege je susret i u tri navrata morao biti prekinut, kako bi igrači mogli stići do potrebnog osvježenja.

Bivši Dragovoljac sada kapetan Stobrečana

"Pozdravio bih prvenstveno domaćina, gdje sam proveo jedan lijepi dio svoje karijere. Mi smo se tek nedavno okupili, odlično samo krenuli u sezonu nakon 2.2 protiv Gorice, ali ovdje nismo iskoristili svoje prilike i zato je rezultata takav. Praktički smo iz autobusa izašli ravno na travnjak i dva rana pogotka odredila su tijek susreta. Mlada smo ekipa, ali se nadam kako će već protiv Zeline na Poljudu rezultat biti bolji," kazao je kapetan Primorca 1919 Zoran Plazonić, koji je i jedan dio svoje karijere proveo upravo u Dragovoljcu.

Stobrečani su pak zbog problema u prijevozu, u Siget stigli samo nešto sat vremena prije početka utakmice, što je vjerojatno i usmjerilo susret na stranu Dragovoljaca. Gosti se još nisu niti snašli, a Crni su stigli do prednosti. Mladi Sven Jajčinović uposlio je Čolakija koji je matirao protivničkog vratara, igrala se tek druga minuta dvoboja.

Već u 18. minuti igrači Davora Mladine bili su zaostatku od dva pogotka. Marin Mić zaustavio je ponajboljeg Dragovoljca Jajčinovića, sudac je svirao kazneni udarac, a precizan realizator bio je Josip Marošević. Dragovoljci su u prvih 45 minuta bili bolja ekipa, dominirali su terenom, a gosti su se tek prije odlaska na odmor malo oslobodili pritiska.

Međutim, nastavak je donio kompletno drugačiju sliku na travnjaku. Hrvatski dragovoljac je popustio, povukao se i prepustio inicijativu gostima iz Stobreča, koji su polako počeli stvarati prilike pred vratarom Čovićem, kapetanom domaćina.

Frane Vladislavić, koji je ušao u nastavku dvoboja, glavom je bio opasan u 54. minuti, a razigrani gosti prijetili su i u 65. minuti preko Jurine, koji je u Primorac 1929 stigao prije nekoliko dana, nakon što je potpisao ugovor s Hajdukom. Samo dvije minute ranije obrana Dragovoljaca startala je na Vladislavića u kaznenom prostoru, no, sudac nije pokazao na bijelu točku.

Prvu ozbiljniju priliku domaćin je u nastavku stvorio u 70. minuti, kada su dobro kombinirali Zlatar i Rašić, da bi samo pet minuta kasnije Zlatar opasno tukao, iskosa s desne strane, ali je volej završio samo u vanjskom dijelu mreže.

Donedavni junior, 19-godišnji Sven Jajčinović, s jednom asistencijom, ali i izborenim kaznenim udarcem, svakako je bio jedan od boljih sudionika ove utakmice: "Uvjeti su stvarno bili teški. U tri navrata smo morali prekidati utakmicu kako bismo se osvježili. Primorac nije loša ekipa i znali smo da neće biti lako. U nastavku smo se opustili, prepustili smo im kontrolu i mogli smo na kraju bit kažnjeni," zaključio je samo jedan od perspektivnih izdanaka škole nogometa Hrvatskog dragovoljca.

U završnici dvoboja mogao je Primorac 1929 do pogotka koji bi unio nervozu u domaće redove, ali je opasan pokušaj Vladislavića još jednom ukrotio standardno dobri Čović.

Ostalo je do kraja dvoboja onih 2:0 iz 18. minute susreta, ali da je bilo malo više smirenosti i koncentracije njegovih igrača, mogao je Mladina sa svojim dječjim vrtićem iz Stobreča, koje predvodi nekadašnji igrač Dragovoljaca, a sada kapetan Primorca 1929 Zoran Plazonić, stvoriti probleme bivšem klubu.

Zanimljivo kako je u juniorskom prvenstvu na završetku prošle sezone upravo dvoboj Hajduka i Hrvatskog dragovoljca odlučivao o prvaku, a pobjedom su Splićani osvojili juniorsku titulu ispred Osijeka. Sada neki od tih juniora Hajduka igraju seniorski nogomet za Primorac 1929, a među kojima su i Bašić, Peričić, Tomičić, Vladović te u Sigetu odlični Vladislavić. U tom juniorskom okršaju za Dragovoljce su nastupili Sven Jajčinović i Jan Doležal, koji su i prošle sezone dobivali priliku među seniorima, a već sada su sastavni dio prve ekipe Hrvatskog dragovoljca i budućnost tog kluba.

Mladina će nakon remija na Poljudu u prvom kolu protiv Gorice te nakon ovog poraza u Sigetu, nove bodove tražiti na domaćem terenu protiv Zeline, dok će Dragovoljci svoj niz pobjeda pokušati nastaviti u Sesvetama kod Radnika.

Hrvatski Dragovoljac - Primorac 1929 2:0 (2:0)

Druga HNL, drugo kolo
ŠNC Stjepan Spajić, Siget, Zagreb, gledatelja: 1000

Sudac: Kristijan Strusa; Valešić, Novak

Strijelci: Čolaki 2', Marošević (11m) 18'

Hrvatski dragovoljac: Čović, Špehar, Mršić, Bulat, Kluk, Marošević (Sokić 86'), Gregov, Čolaki (Rašić 46'), Jajčinović (Doležal 60'), Crepulja, Zlatar
Trener Krešimir Sunara

Primorac 1929: Stipica, Bašić, Mić, Peričić, Bradarić, Jurina, Plazonić (Vladović 77'), Tomičić (Bencun 46'), Župan, Vukčević (Vladislavić 46'), Medak

• Obrisan korisnik25.08.2012. u 09:55
    Čestitke Dragovoljcima na sjajnom startu u novoj sezoni.Nadamo se i dalje dobrim rezultatima.Dragovoljac ima brojnih pristaša i van Zagreba , diljem Hrvatske ai u BiH.
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 09:33