Šibenik 2:0 Mosor
Mosor

Slavica i Španja donijeli prvu pobjedu Šibenčanima

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 25.08.2012.

U susretu dvaju dalmatinskih drugoligaša na Šubićevcu uspješniji je bio domaćin Šibenik. Slavila je Tomićeva momčad s 2:0 upisavši tako prvu pobjedu u drugoligaškom natjecanju, dok Mosor i nakon 180 minuta igre još uvijek nije uspio postići pogodak. Strijelci za Narančaste bili su Miro Slavica i Toni Španja.

Šibenik – Mosor 2:0 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 350

Sudac: Marin Horvat – Čakovec

Strijelci: M. Slavica 15', Španja 90'(+2')

Žuti kartoni: Gale 33'

Šibenik: I. Živković, Blaić, Mišlov, Bašić, Pekas, G. Živković (od 63. Španja), Anić, Marina (od 77. Bičanić), Kendeš, M. Slavica, A. Živković (od 56. Zelić). Trener: Goran Tomić.

Mosor: Čubić, Kotromanović, Galić, Šerić, Divković (od 81. Stipić), Vučinić (od 81. Barbarić), Sablić, Boljat, Čanić, Pecotić (od 46. Grizelj), Gale. Trener: Mario Ćutuk.

Domaćini su vrlo odlučno i angažirano ušli u susret, imali su potpuno kontrolu lopte. Zaprijetio je Ante Živković u petoj minuti, samo minutu kasnije Blaić je centrirao, a lopta je za malo bila previsoka za A. Živkovića. Ista dvojica igrača kombinirala su i u desetoj minuti, Živković je ovog puta uspio zahvatiti Blaićev centaršut, no, udarac je otišao pored gola. Mosor prvi put prijeti preko Sablića koji pokušava iz okreta, domaći vratar nije morao intervenirati.

Goran Tomić, trener Šibenika: "Ovo je Druga liga. Mislim da su svi gledatelji vidjeli, ali i uprava kluba, da bez pravih pojačanja, ono što sam govorio, svaka će nam utakmica biti ovako jako teška. Mosor je prava, tipična drugoligaške ekipa koja igra čvrst nogomet i ako tu nemate iskusnijih igrača teško je. Mi smo imali dosta šansi, međutim, kad imate djecu u napadu ne možete puno očekivati. Moje je mišljenje da smo izvukli maksimum i ja momcima stvarno čestitam."

Toni Španja, igrač Šibenika: "Iskreno, nisam se ni nadao da ću igrati ovu utakmicu, 15 dana nisam napravio niti jedan puni trening, ali evo, nije moglo bolje ispasti. Prvi gol. Napokon da je nakon jedne sezone i to upalo i nadam se da će sada biti još, da ću zabiti još pet do deset golova ove sezone. Nadam se da ćemo se što prije vratiti u Prvu ligu, gdje nam je i mjesto."

Mario Ćutuk, trener Mosora: "Ja bih prije svega kolegi čestitao na pobjedi. Pobjeda je zaslužena. Mi smo imali neke dijelove utakmice pod svojom kontrolom, ali, vidjeli ste, nismo mogli dati gol. Šibenik je iskoristio svoje šanse i zasluženo su pobijedili. Zabrinjava me neefikasnost. Morat ću nešto mijenjati, iako mi baš nemamo napadača, smislit ću nešto. Moramo zabiti taj gol. Jer da smo mi daj gol utakmica bi otišla u drugom smjeru, ali kažem, zaslužena pobjeda Šibenika."

Na drugoj strani, kao rezultat dominacije i dobre igre stigao je i pogodak. Ante Živković je spustio loptu, Marina asistirao Miru Slavici koji niskom prizemnom loptom matira gostujućeg vratar Čubića za šibensko slavlje. Još je strijelac Slavica pokušao i u 21. minuti, ovog puta iz još veće udaljenosti, nije bilo daleko od suprotne vratnice. Za goste još jednom pokušava Sablić, ali preslab je udarac. U 35. minuti opasno je bilo u kaznenom prostoru Narančastih: Divkovićev udarac vratar Ivan Živković skrenuo je u korner nakon kojeg je netko od gostujućih igrača pucao, a jedan Šibenčanin spasio na gol liniji siguran pogodak.

Do kraja poluvremena zaprijetili su još jednom i gosti, no, mladi domaći vratar bio je ponovno na visini zadatka. Puno opasnije bilo je na drugoj strani nakon što je Marina izveo prekid, velika je gužva bila u kaznenom prostoru momčadi iz Žrnovnice, lopta se odbijala kao u fliperu, a nitko je nije uspio pospremiti u mrežu, pa se minimalnim vodstvom domaćina otišlo na predah.

U sedmoj minuti nastavka Anić je dao odličnu loptu u prostor za Kendeša, no, gostujući vratar bio je brži od domaćeg napadača. Pet minuta kasnije Slavica je izborio loptu, uposlio Anića, ali njegov udarac s otprilike 16 metara otišao je pored gola. Mosor je izgledao puno bolje od domaće momčadi na početku drugog poluvremena, napadi su bili opasniji, ali nedostajalo im je prave završnice. U tom razdoblju još je jednom zaprijetio Sablić, pokušao je glavom, preko gola. Preživjeli su domaćini taj početni dio drugog poluvremena, nisu primili pogodak, a nakon što je u igru ušao Toni Španja, izgledali su znatno bolje i povezanije.

66. minuta donijela je sjajan prodor Pekasa po lijevoj strani, asistirao je potom Slavici čiji udarac završava u bloku, pa vratar gostiju nema problema s obranom te lopte. Potom pokušava i Marina, još je jednom lopta dirala braniča Mosora i pogodila mrežu s vanjske strane. U 77. minuti ponovno za Mosor pokušava Sablić, ovog puta iz slobodnog udarca, ali raspoloženi Živković vadi iz rašlji. Ponovno su dvije šanse složili domaćini: poslije prekida kojeg je izveo Bičanić ispred Slavice glavom je odnio stoper gostiju, dok je u drugoj situaciji golman gostiju bio brži od domaćeg debitanta Zelića.

Bojali su se domaćini da ih ne stigne kazna nakon svih promašaja, ali, na njihovu sreću, nije. Posljednju priliku Mosor je imao u 90. minuti, po tko zna koji put pucao je Sablić, ali Živković je ponovno odbio u korner. A onda na drugoj strani i definitivna potvrda pobjede: Kendeš je s desne strane asistirao Španji, a on prizemnim udarcem postigao svoj prvi seniorski pogodak u šibenskom dresu u službenoj utakmici.

Šibenčani su tako upisali prva tri boda na domaćoj premijeri, dok Mosor ostaje na jednom bodu ostvarenom protiv Sinjana, ali i još uvijek čeka na prvi pogodak u novoj sezoni.