1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 25.08.2012, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2470
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Zagreb

Dinamo riješio utakmicu u osam minuta, Zagreb sa šest lopti u mreži napustio Maksimir

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 25.08.2012.

Sraz zagrebačkih gradskih rivala nije ponudio neizvjesnost. Dinamo je s uvjerljivih 6:0, uz neke vrlo lijepe golove, vratio prvu poziciju na tablici i ostavio Zagreb i dalje bez osvojenog boda...

Sven Dedić
58'
9
Nikola Frljužec
72'
19
Krešimir Trepšić
77'
Dražen Besek

U šestom kolu MAXtv Prve lige sastali su se branitelj naslova, Dinamo, i njegov gradski rival iz Kranjčevićeve ulice, koji je u novo izdanje hrvatskog prvenstva startao s pet poraza u pet utakmica. Na Maksimiru je morao priznati i šesti, a sve je bilo odlučeno već prije poluvremena.

I suci padaju

Za jednu se nesvakidašnju situaciju pobrinuo glavni sudac utakmice, Igor Pristovnik iz Zagreba, koji se u trenutku kada je sudio kazneni udarac za Dinamo u 41. minuti - poskliznuo i pao na zemlju.

Momčad Ante Čačića, u kojoj su priliku između ostalih dobili i Luis Ibanez na desnoj strani te Adrian Calello i Mehmed Alispahić u sredini, vrlo je aktivno otvorila utakmicu, ali ni Zagreb nije došao "parkirati autobus".

Štoviše, nakon petnaestak minuta pritiska Modrih i nekoliko prilika, među kojima je najbolja bila ona Fatosa Beqiraja koji je sam krenuo prema Igoru Vidakoviću, Pjesnici su u potpunosti uspostavili ravnotežu te prijetili Ivanu Kelavi, kapetanu Dinama. Posebno je opasan bio udarac Vlade Zadra iz 18. minute, koji je Kelava izvadio ispod prečke.

U 25. minuti sjajnu je prigodu propustio Duje Čop, promašivši prazan gol nakon što je već zaobišao Vidakovića, a potom se Dinamu - otvorilo.

Sedam u šest

Dinamov Brazilac Sammir realizirao je kazneni udarac za Dinamo kojim je aktualni prvak Hrvatske stigao do vodstva 3:0, a zatim je zabio i za 4:0. Time je "podebljao" svoju prvenstvenu golgetersku statistiku. U prvih je šest kola postigao sedam pogodaka i vodeći je strijelac MAXtv Prve lige.

Naime, između 33. i 41. minute Vidaković je tri puta morao po loptu u mrežu. Prvo ga je vrlo lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Alispahić, a samo tri minute poslije Domagoj Vida je glavom "zakucao" Sammirov korner za 2:0. Za 3:0 je zaslužna izvrsna akcija Čopa i Beqiraja: crnogorskog reprezentativca srušio je vratar Pjesnika, a Sammir je bio precizan s 11 metara.

Nastavak utakmice promašajima su otvorili Zadro, Ibanez i Šovšić, a u 53. minuti za novi se pljesak pobrinuo Sammir, koji je odlično pogodio s približno 20 metara za 4:0.

S tri boda sigurno u džepu, Čačić je iz igre izvadio Tonela i Sammira, a priliku je po prvi puta ove sezone, nakon ozljede, dobio i napadač Ivan Krstanović. Stanje na semaforu u međuvremenu je promijenio i Beqiraj: nakon još jedne lijepe akcije Sammira, Alispahića i Ibaneza - koji je prevario istrčalog Vidakovića - crnogorski je reprezentativac prebacio Zagrebove braniče za "petardu". Tada je i jednima i drugima preostalo tek privesti utakmicu kraju.

U strijelce se ipak stigao upisati i Jerko Leko, koji je u 87. minuti upotpunio umjetnički dojam Dinamove predstave "projektilom" s 25 metara.

Dinamo je tako rutinski odradio prvenstveni dio posla između dva ogleda s Mariborom, u kojima traži novi plasman u Ligu prvaka, a Zagrebu preostaje prve bodove tražiti sljedećeg tjedna, na svom terenu protiv "supatnika" iz donjeg doma, Cibalije.

• Mithrandir26.08.2012. u 11:33
    Odlićna utakmica dinama, atraktivna i lijepa igra. NKZG u velikim problemima. dinamo je igrao onako kako bi uvijek trebao u HNL-u, rastrčano, agresivno, za gol više do zadnje... [više na forumu]