1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 26.08.2012, 21:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Dalibor Mlakar, Modrić, Ambrinac (svi Zagreb)

Hajduk rano poveo, Osijek kasno izjednačio

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 26.08.2012.

Hajduk i Osijek podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 6. kola MaxTV Prve lige. Hajdukovci su rano poveli preko Caktaša, no bod i nastavak niza neporaženosti Osijeku je donio Lešković dvije minute prije kraja...

Hajduk je u svoju prvu utakmicu bez dojučerašnjeg kapetana Ante Vukušića ušao i bez njegove prve zamjene. Bivši Osječanin Anton Maglica zbog ozljede nije bio ni na klupi za pričuve, pa je Ivanu Vukoviću u napadu partner po prvi put bio 19-godišnji Ivo Valentino Tomaš.

Desetak minuta momčadi su bile podjednake, kao da su Hajduk i Osijek međusobno "opipavali puls", a nakon toga travnjakom su zavladali domaćini. U 12. minuti Tomaš je prvi put zaprijetio glavom, dvije minute kasnije i Vršajević, da bi u 17. minuti stigao vodeći pogodak Bilih.

Najprije je Tomašev dobar udarac vratar Vargić odbio u korner, nakon kojega je vratar gostiju opet sjajno reagirao na udarac Andrijaševića, ali nije mogao zaustaviti udarac Mije Caktaša nakon "odbijanca". Hajduk je poveo, a Caktaš već nakon 17 minuta preskočio Vukušića na ljestvici najboljih Hajdukovih strijelaca u MaxTV Prvoj ligi ove sezone.

Osijek se pokušao otvoriti nakon primljenog pogotka, no zaprijetili su ozbiljnije u prvom dijelu samo jednom. U 29. minuti je Lešković pucao glavom nakon kornera, lopta je prohujala malo pored lijeve Blaževićeve vratnice. Hajduk je do poluvremena više imao loptu u svojim nogama, no nisu ni Bili uspijevali opasnije probiti zadnji blok gostiju.

Na otvaranju drugog dijela prvi je zaprijetio Caktaš nakon lijepe akcije Vršajevića i Andrijaševića, no loše je pucao. No, prvu veliku prigodu propustio je Oremuš, nakon što ga je u 62. minuti sjajno proigrao Ozobić. Izašao je Oremuš oči u oči s Vargićem, pokušao ga zaobići, no osječki je vratar bez prekršaja zaustavio i loptu i Hajdukovog igrača.

Nakon toga loptu je preuzeo Osijek, Kvržić je imao dobru prigodu u 71. minuti s ruba kaznenog prostora, no spetljao se i loše pucao. Četiri minute kasnije gužvu u kaznenom prostoru Hajduka okončao je Pongračić lošim udarcem visoko preko grede.

Trener Hajduka pokušao je "zatvoriti" utakmicu u posljednjih desetak minuta, no dvije minute prije kraja Osijek je stigao do izjednačenja. Matija Mišić izveo je korner, u gužvi pred Hajdukovim vratarom pokušao je pucati Smoje, no odbila se lopta do Marka Leškovića koji je kroz šumu nogu šalje u mrežu za 1:1.

Nije više Hajduk uspio odgovoriti, Osječani su zatvorili sve prilaze svojim vratima i sačuvali veliki bod na Poljudu i nulu u rubrici poraza ove sezone.

• zmaj1727.08.2012. u 12:48
    Bravo Osijek! Opet ste pokazali da se borba do kraja isplati. Ajmo sada u idućem kolu pobjediti doma Slaven Belupo. Svi na tribine.