MAXtv Prva liga, 6. kolo, 25.08.2012, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 800
Suci: Duje Strukan (Split), Borut Križarić (Čakovec), Tomislav Hudika (Varaždin), Jurica Mihalj (V. Mlaka)
Cibalia
Cibalia
0:0(0:0) Zadar
Zadar

Cibalia i Zadar podijelili bodove u vinkovačkoj "nuli"

Josip Tolić • subota, 25.08.2012.

U utakmici šestog kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima, u kojoj su prvu pobjedu u prvenstvu tražile momčadi Cibalije i Zadra, nije bilo pogodaka te su tako oba sastava ostala u zoni ispadanja upisavši svoj drugi odnosno treći remi u šest ljetnih kola hrvatskog prvenstva.

Ivan Koledić
57'
8
Jakov Puljić
70'
16
Niko Tokić
79'
Ivan Jolić
66'
10
Luka Begonja
74'
7
Šime Gržan
83'
Dalibor Zebić

I nakon šestog pokušaja u novoj sezoni MAXtv Prve lige, Cibalia i Zadar ne znaju za pobjedu. U njihovu međusobnom ogledu u Vinkovcima nije bilo pogodaka iako domaćini na kraju mogu više žaliti što im je rubrika "pogoci" nakon 90 minuta ostala na nuli.

Nebeskoplavi su dosta slabo prvo poluvrijeme obilježili prigodama Matoša glavom nakon kornera Bartolovića te Bartolovića poslije slobodnog udarca, no čuvar mreže Zadrana Tomislav Gluić dvaput je izvrsno intervenirao i sačuvao svoju mrežu.

Jednake je sreće bio i u nastavku kada je Vitaić u čistoj situaciji lobom promašio vrata te nakon što je Župarić glavom promašio okvir odnosno Tokić iz slobodnog udarca natjerao zadarsku "jedinicu" na sjajnu intervenciju. Imali su prilike i gosti; prijetili su Mršić i Banović, no početnih 0:0 na semaforu nije se mijenjalo i bod je ostao svakoj momčadi.

Niti četvrto domaćinstvo u šest odigranih kola Prve lige Vinkovčanima nije bilo dostatno za prvu pobjedu u sezoni 2012./2013. Iako se dolaskom Željka Kopića na kormilo kluba u gradu uz Bosut vjerovalo kako će igra i bodovi krenuti uzlaznom putanjom, čini se da prava formula još uvijek nije pronađena. Zadar je uzeo bod na gostovanju iako je mogao i do sva tri.

Pod pritiskom uzimanja sva tri boda domaćin je u prvom poluvremenu djelovao pomalo zbunjeno i nekonkretno, no ipak je bio bolji suparnik. Sredinom prvog dijela, u 20. minuti, Mladen Bartolović izveo je udarac iz kuta, a Marin Matoš glavom na pet metara mogao donijeti vodstvo Nebeskoplavima, no vratar Zadra Tomislav Gluić ispod grede izvadio je opasan pokušaj. Na samom isteku prvog poluvremena Bartolović je ponovno izveo prekid, ovaj put pucajući direktno iz slobodnog udarca, natjeravši Gluića na još jednu sjajnu intervenciju i održanje početnog rezultata na predahu.

U korektnoj utakmici bez previše prekršaja drugi dio ponudio je ipak više zbivanja na travnjaku Stadiona HNK Cibalia. Sedma minuta nastavka nije bila sretna za Franu Vitaića koji je lobom iz situacije "jedan na jedan" s Gluićem pokušao zabiti gol, no prebacio je okvir.

Jednu od malobrojnih prilika na utakmici Zadar je imao na isteku sat vremena igre kada je Bilen uposlio Antonija Mršića koji unutar kaznenog prostora promašuje Matkovićeva vrata.

Još jednu priliku glavom iz blizine za domaćine promašio je samo dvije minute potom Župarić nakon novog udarca iz kuta, a onda se do same završnice igralo nešto smirenije.

Najbolja prilika za Kopićevu momčad stigla je osam minuta prije kraja; Vitaić je izveo slobodan udarac s 20-ak metara iskosa, Gluić je uz manje poteškoće obranio i vratio loptu u polje, no tamo nije bilo nikog od domaćih i prilika je propala. Niko Tokić bio je još jedan igrač koji je nastupio na "festivalu promašaja" zahvaljujući neiskorištenoj prigodi u 87. minuti, a to se Vinkovčanima moglo obiti o glavu u posljednjim minutama ogleda.

Agilni Igor Banović izvukao se na šut s 30-ak metara udaljenosti i krasno naciljao desni gornji kut domaćeg gola, no koncentrirani Matković odbio je loptu u korner i otklonio opasnost. Bilo je gužve u posljednjim trenucima utakmice pred zadarskim golom, no izglednija šansa nije viđena i ostalo je 0:0.

Zadranima je ovo treći remi u prvenstvu (sva tri bez pogodaka), dok je Cibalija skupila drugi bod ove sezone. Momčad Dalibora Zebića ostaje na neugodnom desetom mjestu, jednu poziciju iznad Vinkovčana.

• Obrisan korisnik26.08.2012. u 08:17
    koji si ti lik trolol od čeg ti napraviš politiku?! napisao sam jasno  i glasno da je osijek u ovom krugu samo ako dođe do financijskih problema. sad ako ti možeš tvrditi da će svi htjeti zamjeniti dug dionicama, ili na kraju da nitko neće prije preoblikovanja zatražiti arbitražu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 01:29
    prdraže, bre, ti si se već toliko puta prosrao da je zaista neozbiljno da daješ bilo kakve prognoze. napominjem, osijek si proglasio glavnim kandidatima za ispadanje, a oni su trenutno među prvih pet. vidim da sereš po njima i dalje, a nemaš blage veze o tome da nema jebene... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 00:26
    mislim da će ralno ova četiri kluba u borbu za opstanak (inter, zadar, cibalia i zagreb) s mogućnošću priključenja osijeka ako zapadne u ozbiljnije financijske probleme! tri od tih pet klubova nećemo gledati u ligi 10
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 22:58