Borna Rupnik • nedjelja, 02.09.2012.

Nakon visoke pobjede Hannovera u Wolfsburgu (4:0), Bayern je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Stuttgarta, makar su gosti poveli. Jedan od strijelaca bio je i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, za 4:1 u 47. minuti utakmice...

Nogometaši Bayerna u posljednjem su susretu drugog kola Bundeslige zasjeli na vrh poretka. Zajedno s Eintrachtom jedini imaju maksimalan učinak, a do druge su pobjede stigli unatoč vodstvu Stuttgarta na Allianz Areni.

Volej Martina Harnika u 25. minuti matirao je Neuera, no Bavarci su se furiozno vratili u utakmicu. Na ubačaj hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića sedam minuta poslije pogodio je Thomas Müller, iz drugog pokušaja, a već u sljedećem napadu pogrešku Okazakija kaznio je Toni Kroos, silovitim udarcem pod prečku vratara Ulreicha.

Do odmora je već bilo i 3:1, zahvaljujući sjajnom pogotku Luisa Gustava s tridesetak metara, a u četiri minute drugog poluvremena, između 47. i 51., Bayern je povisio na 6:1.

Prvo je pucao Müller, a odbijenu loptu u mrežu pospremio Mandžukić, a potom su njemački i hrvatski nogometaš zamijenili uloge - pucao je Mandžukić, a pogodio Müller. Šesti je pogodak bio djelo Bastiana Schweinsteigera, koji je zabio glavom na centaršut Müllera.

Mandžukić je igrao do 69. minute, kada ga je zamijenio Claudio Pizarro. Stuttgartov napadač Vedad Ibišević ubrzo je zaradio crveni karton zbog udaranja glavom Boatenga, a priliku je u dresu Bayerna u samoj završnici dobio i mladi Španjolac Javi Martinez, koji je u München stigao iz Athletic Bilbaa.

U prvoj utakmici nedjeljnog progama Bundeslige Wolfsburg je dočekao Hannover, a gosti su se kući vratili s punim plijenom. Momčad Felixa Magatha poražena je s visokih 4:0, a Hannoveru je to bila tek druga pobjeda u Wolfsburgu - prva je zabilježena 2006. godine.

Zaslužena tri boda Hannover je osvojio pogocima Sobiecha (dva puta) te Hagguija i Andreasena, a čak su tri od četiri pogotka gostiju postignuta glavom. Još je zanimljivije da je u sva četiri navrata asistent bio isti igrač, Szabolcs Huszti.

Wolfsburg je utakmicu završio s desetoricom na terenu, zbog isključenja Knochea u 65. minuti, kada je na semaforu već pisalo 4:0 na za Hannover. Ivica Olić zaigrao je u prvoj postavi domaćina, a izašao je iz igre u 55. minuti, dok je Srđan Lakić svih 90 minuta proveo na klupi.

• cameosis04.09.2012. u 23:58
    pa ne igra mandžukić u frankfurtu, pobrkao si lončiće.
    cameosis
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 09:16
    najveći problem gomeza je što je statičan i neće da trči, dok ga Manđo debelo šiša u tom segmentu, i definitivno je puno korisniji u samom sustavu igre, jer više asistira i proigrava, a golovi mu idu odlično.. samo naprijed manđo...
  • cameosis03.09.2012. u 00:40
    ma zabio bi gómez i deset golova da je igrao danas, zar ne? ostavimo se tih gluposti da tvrdimo nešto što se ne može dokazati ... mandžukić je dao jedan gol i pripremio dva, znači sudjelovao je u tri zgoditka ... koliko asistencija zna namjestiti gómez? čovjek je... [više na forumu]