3. HNL Sjever: Preokret Međimurja i visoke pobjede domaćina rezime je trećeg kola

Ivan Dominik • ponedjeljak, 03.09.2012.

Zanimljivo je neizvjesno i nadasve borbeno bilo u trećem kolu sjevernog prvenstva 3. HNL. U subotu su Mladost iz Ždralova i Koprivnica razmontirali Slatinu i Križevce, a isto su efikasne pobjede u nedjelju upisali Podravina i Croatia protiv Virovitice, odnosno Bjelovara. Zabilježena su i tri remija, dok je najinteresantnije bilo u Svetom Martinu na Muri gdje je Međimurje napravilo veličanstven preokret i ujedno ostvarilo jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu...

Mladost iz Ždralova po dobrom će pamtiti domaćinstvo protiv Slatine jer je slavila s uvjerljivih 3:0. Već u prvom poluvremenu igrači Mladosti nametnuli su svoj ritam i svoju igru te su praktički do isteka 45. minute riješili pitanje pobjednika. Poveli su golom Tomislava Pleića u 14. minuti, a sredinom prvog dijela je prednost udvostručio Vinko Pušić. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u drugom je poluvremenu domaćin kontrolirao susret te je inferiornim Slatinčanima zabio još jedan gol; za konačnih 3:0 pogodio je Mario Pavec, 16 minuta nakon što je ušao u igru.

Najzanimljivija utakmica kola odigrana je u najsjevernijoj točki Republike Hrvatske, u Svetom Martinu na Muri, gdje je domaća momčad Poleta ugostila čakovečko Međimurje. Izuzetno zanimljivu, neizvjesnu i na kraju infarktnu utakmicu bolje je otvorio domaćin, koji je poveo golom Borisa Hrena na samom startu u susret. Nakon poluvremena Međimurje se trgnulo i već poslije četiri minute igre u nastavku na 1:1 postavio je Daniel Vuković. Do kraja utakmice vodila se velika borba, a u njoj je profitirao gostujući sastav koji je u 90. minuti stigao do potpunog preokreta i pobjede od 2:1. Strijelac za krajnji rezultat i junak Međimurja bio je Danijel Kuzmić.

Još jedna pobjeda domaćina viđena je u Koprivnici gdje je istoimeni i favorizirani domaćin deklasirao Križevce. Sve je bilo riješeno u prvih 25 minuta susreta kada su Koprivničani zabili tri pogotka, a strijelci su redom bili Antonio Picig, Milan Manojlović i Nikola Drvarić. 3:0 je na semaforu stajalo jako dugo, a počasni je gol za Križevčane uspio zabiti igrač s klupe, Matija Višak, tek u 84. minuti susreta. Konačnih 4:1 postavio je Nino Brcković, još jedan igrač koji je u igru ušao naknadno, u posljednjim trenucima ogleda.

Jedina subotnja utakmica trećeg kola 3.HNL Sjever koja je odigrana i završena bez postignutih golova bila je ona u Prelogu. Domaći je sastav Mladosti ugostio Podravac i s njim podijelio bodove jer u 90 minuta terenske borbe niti jedna ekipa nije uspjela doći do pogotka pa je tako odigran i prvi remi trećeg kola.

Remizirali su također i Graničar iz Kotoribe i Nedelišće u svojevrsnom derbiju Međimurja. Neizvjestan i borben derbi nije priuštio lijep nogomet za 250 gledatelja u Kotoribi, a u prvom poluvremenu, koje je igrački bilo za zaborav, uspjeli su povesti gosti iz Nedelišća. Greške u obrani domaćina kaznio je Saša Mihalic pred sam kraj prvog dijela i doveo svoju ekipu u povoljnu poziciju.

No, sasvim druga slika viđena je u drugom dijelu, Graničar je krenuo sjajno i potpuno podredio gostujuće igrače. Daleko najbolji je bio Matija Kosec koji je izjednačio i postavio konačan ishod u 71. minuti fantastičnim udarcem pod prečku. Kosec je zaslužio i titulu igrača utakmice jer je najviše prijetio golu Nedelišća tijekom susreta, a promašio je i penal, odnosno obranio mu ga je vratar Nikola Posavec. Sve u svemu, poštena podjela bodova u vrlo uzbudljivom srazu Međimuraca.

Istim rezultatom, 1:1, završena je i treća utakmica lige koja je završila bez pobjednika. Igrali su Čakovec i Ivančica, a u povoljnijoj se poziciji našla domaća ekipa, koja je stigla do vodstva pred kraj prvog poluvremena. Tada je Čakovec u prednost doveo Pono Pintarić i tim zgoditkom osigurao svojoj ekipi mirniji ulazak u nastavak. Međutim, očito su se domaćini previše opustili jer su dozvolili pogodak u svojoj mreži čiji je autor bio Emanuel Škvarić u 58. minuti. Ti su pogoci bili sve najvažnije u susretu Čakovca i Ivančice, koji su dosta prijateljski uzeli po bod.

Najuvjerljiviju pobjedu trećeg kola ostvarila je Podravina protiv nekad vrlo jake Virovitice koja ove sezone očigledno ima mnogo problema sa svojom igrom. Već na poluvremenu domaći su imali vodstvo 3:0 koje je nastalo između prve i 31. minute, a za nj su bili zaslužni Dejan Slunjski i Boris Kosir, koji je mrežu Virovitice tresao dvaput. Ni u drugom dijelu Podravina nije stala s pogocima pa je tako za 4:0 zabio ponovo Kosir, ovaj put realiziravši najstrožu kaznu, čime je upotpunio svoj hat-trick. Četvrti svoj gol i potpuno uništenje gostiju Boris Kosir donio je u 60. minuti, postao je igrač u utakmice u kojoj kasnije više nije bilo većih uzbuđenja te je ona mirno privedena kraju.

Još jedna uvjerljiva partija domaće ekipe i naravno pobjeda, viđena je u Grabrovnici gdje je Croatia s 3:0 bila bolja od Bjelovara, razveselivši pritom 200 svojih vjernih navijača. Tvrda utakmica nije obilovala pogocima sve do svoje kasne faze, a u njoj se sve otvorilo domaćima tek u 71. minuti kada im je suđen jedanaesterac. Iz njega je zabio Ivan Begović čime je "otvorio pipu", a na njega se nadovezao Damir Jambrušić, koji je samo dvije minute poslije vodećeg zgoditka udvostručio prednost svoje ekipe. Zanimljivo jest da je Jambrušić u igru ušao samo četiri minute prije nego što je zabio gol. Do kraja susreta se Bjelovar praktički predao, a to je jamačno "dalo krila" Croatiji da stavi "točku na i", a treći je gol za domaće bio djelo još jednog džokera s klupe Predraga Pejića, napadača Alena Šimunića, koji je zabio u sučevoj nadoknadi.