Messi, Higuain i Di Maria poveli Argentinu na vrh kvalifikacijske skupine

Mišo Gulić • subota, 08.09.2012.

Kvalifikacijski dvoboji za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu odigrani su i u Južnoj Americi, sedmo kolo Argentini je donijelo novu pobjedu i proboj na vrh, dok je u isto vrijeme Urugvaj doživio katastrofu u Kolumbiji.

Pobjedom od 3:1 nad Paragvajem Argentina je došla na vrh poretka te tako u nastavak kvalifikacija ulazi s visokom dozom samopouzdanja. Vodstvo Gaučosima donio je Di Maria već u trećoj minuti, a iako je u 18. Fabbro gostima donio izjednačenje, do kraja susreta Higuain i Messi su pogodili za novu pobjedu, četvrtu u šest utakmica.

Težak poraz zabilježio je Urugvaj kojemu je Kolumbija utrpala čak četiri komada, a mrežu im je već u drugoj minuti načeo Atleticov Radamel Falcao, da bi u nastavku svoj dio slave pokupili i Teofilo Gutierrez, strijelac dvaju pogodaka, te Camilo Zuniga.

Do vrijednih pobjedna stigli su Ekvador i Peru, a njima su primat morali priznati Bolivija i Venezuela. Južnoameričke kvalifikacije nastavljaju se u utorak kada Argentinci gostuju u Peruu, Urugvaj doma dočekuje Ekvador, Čileanci Kolumbiju, a Paragvaj ide na gostovanje u Venezuelu.