Premiership, 4. kolo, 16.09.2012, 17:00 h
Reading
Reading 1:3 Tottenham
Tottenham

Ante Zovko • nedjelja, 16.09.2012.

Andre Villas-Boas upisao je svoju prvu pobjedu na klupi Tottenhama, 3:1 u Readingu. Njegova momčad potpuno je nadigrala domaćine i sredinom drugog poluvremena riješila sve dvojbe.

Uz dva pogotka Jermainea Defoea i jedan Garetha Balea, Tottenham se popeo na desetu poziciju Premier lige upisavši svoju prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Reading je bio uglavnom bezopasan prepustivši Londončanima da vode igru.

Oni su to i učinili i uputili 22 udarca, od toga 11 u okvir u odnosu na ukupno dva domaća. Tottenham je očito bio željan prve pobjede u sezoni i odmah je dao znanja da je pošto-poto želi uzeti. Međutim, dugo je trebalo da je i osigura.

Prvi gol pao je u 18. minuti, na način svojstven Tottenhamu. Sigurdsson je izvukao Hartea, uposlio Lennona, a krilni igrač vraća za Defoea koji prizemnim udarcem matira vratara.

Moglo je sve biti riješeno u prvom dijelu da je napadač Engleske bio precizniji. Prvo je gađao pokraj stative u 24., a u 31. je ukrao loptu McCarthyju, ubacio za Sigurdssona, ali njegov pokušaj očišćen je s linije.

Pritiskali su Spursi bez značajnijeg učinka početkom drugog poluvremena, ali su odluku ostavili za posljednju trećinu susreta.

Bale u 71. minuti postiže sjajan pogodak desnom nogom za udarac u suprotni kut preko vratara. Tri minute kasnije Defoe oduzima loptu Gorkssu na polovici igrališta, prolazi gotovo sve do peterca i sam završava akciju pogotkom za 0:3.

Svojevrsnu utjehu igrači Readinga pružili su svojim navijačima kad je drugi njihov udarac u okvir završio u mreži. I to je bio jako lijep. U 90. minuti Hunt pronalazi utrčalog Le Fondrea, ovaj sjajno prebacuje na drugu stativu, a Robson-Kanu u letu zabija u svoj bliži kut.