Premiership, 4. kolo, 15.09.2012, 18:30 h
Sunderland
Sunderland 1:1 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • subota, 15.09.2012.

Ni četvrta utakmica ovosezonske Premier lige nije bila dovoljna Liverpoolu za prvo slavlje. Odigrao je 1:1 u Sunderlandu gdje je bio mnogo aktivniji i opasniji, ali nedovoljno ubojit kad je bilo najpotrebnije.

Posljednji put Liverpool nije pobijedio u prvoligaškom društvu u četiri prva kola bilo je u sezoni 1911./1912. Taj "pothvat" nakon više od sto godina izjednačila je momčad Brendana Rodgersa koja je jalovo prijetila i zasluženo bi pobijedila da je uspjela ugurati drugi gol u Sunderlandovu mrežu.

Iako je Sunderland prepustio inicijativu gostima, Liverpoolu je trebalo više od dvadeset minuta za prvi udarac na gol, preko Borinija, ali prvi su se veselili domaćini.

Gardner se u 27. minuti sjajnim driblinzima oslobodio dvojice čuvara i ubacio loptu u peterac, a Fletcheru je preostalo samo je skrenuti u mrežu. Bio je to jedini udarac u okvir Sunderlanda, ali vrijedan. Domaća momčad gotovo se nije otvarala svo vrijeme, ali iskoristila je Liverpoolovu sada već kroničnu nekreativnost.

U nedostatku boljih rješenja Suarez je u završnici poluvremena pokušao iznuditi jedanaesterac, ali je nagrađen tek žutim kartonom.

Redsi su živnuli u drugom dijelu i u 51. Johnsonov se udarac odbija o prečku. Još bolju priliku ne koristi Gerrard deset minuta kasnije. Mignolet odbija pokušaj Sterlinga. Shelvey vraća kapetanu kojem je preostalo svladati tek vratara, ali gađa pored gola.

Zasluženo izjednačenje trebalo je čekati još osam minuta. Sterling je ubacio u domaći peterac, a nakon manjeg flipera, Suarez je najspretniji i pogađa mrežu iz blizine.

Liverpool je i dalje vršio pritisak, ali nije uspijevao složiti konkretnu priliku. Na kraju je imao 23 udarca, od toga šest u okvir. Sunderland ih je imao ukupno sedam, ali onaj jedan u okvir bio je zlata vrijedan s obzirom na tijek utakmice.

• gerrard15.09.2012. u 22:53
    ovaj borini me sve više razočarava..meni on izgleda potpuno izgubljeno na terenu, nit ulazi u prostor, nit ulazi na prvu kod ubačaja..stvarno nez čemu on služi u sastavu, a svaku tekmu kreće od početka..pa nek oladi malo na klupi..igra nam je živnila čim je mjesto njega ušo downing(koji nije nešto... [više na forumu]
    gerrard
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 21:24
    igra je bila vrlo dobra ali realizacija je uzasna opet ponavljamo proslu sezonu nemogu da shvatim kako je kuyt pusten za miljun jedini igrac koji bi zabijao zicere a da niej doveden napadac koji bi zavrsio sve ovo sta masi ostatak..
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 20:45
    Isto kao i Hajduk u nas samo mi repriziramo ove sezone 60-te.
  • kpb2715.09.2012. u 20:38