Josip Tolić • subota, 15.09.2012.

Poslijepodnevni program četvrtog kola Premier lige bio je polovično uspješan za sudionike ovosezonske Lige prvaka. Europski prvak Chelsea i prvak Engleske Manchester City osvojili su tek bod na gostovanjima kod QPR-a i Stoke Cityja, dok su sigurne domaće izvedbe imali Arsenal i Manchester United.

Vodeća momčad prvenstva Chelsea nije uspjela nastaviti stopostotan niz. U četvrtoj utakmici ove sezone izabranici Roberta Di Mattea nisu uspjeli slaviti na Loftus Roadu, domu Queens Park Rangersa, za koje je prvu utakmicu na vratima odigrao bivši čuvar mreže Intera Júlio Cesar. Završilo je bez pogodaka.

Upravo je Brazilac bio glavni "krivac" vrijednog boda za domaći sastav koji još uvijek nije ubilježio trobod u ovoj sezoni. Obranio je nekoliko prilika Bluesa koje su se mogle isplatiti golom na drugoj strani u nastavku dvoboja, no udarac Bobbyja Zamore s gol-linije zaustavio je Mikel. Iako 90 minuta utakmice nije ponudilo previše uzbuđenja, zanimljivo je bilo uoči utakmice, tijekom uobičajenog rukovanja igrača, kada se Anton Ferdinand odbio rukovati s Johnom Terryjem i Ashleyjem Coleom.

Neuspjeh je na gostovanju u subotu doživio još jedan veliki favorit. Branitelj naslova Manchester City morao se zadovoljiti tek bodom u Stoke-on-Trentu gdje su ga ugostili Pottersi. Domaćini su poveli već nakon 15 minuta igre nakon što se Peter Crouch poslužio rukom pri postizanju pogotka, no sudac Mark Clattenburg nije zaustavio igru.

Izjednačenje je stiglo 20 minuta potom iz slobodnog udarca Carlosa Téveza na koji je glavom sjajno reagirao Javi García, no Građani, usprkos premoći u udarcima (15 naprama četiri) do kraja utakmice nisu uspjeli doći do pobjede.

Dobru je formu zato nastavio Arsenal. Momčad Arsenea Wengera nakon pobjede nad Liverpoolom slavila je protiv novog prvoligaša Southamptona na svom terenu čak 6:1. Najbolji u redovima topnika bio je Bjelokoščanin Gervinho koji je zaigrao na poziciji napadača i proslavio se zabivši čak dva pogotka, a dvaput su u svoju mrežu lopte slali i gostujući igrači Hooiveld i Clyne. Po jedan su pogodak u golijadi dodali i Lukas Podolski te Theo Walcott, bivši igrač Southamptona.

Gotovo jednako impresivnu pobjedu ostvario je i Manchester United torpediravši Wigan, momčad koja je do poluvremena držala solidnih 0:0 usprkos jednaestercu za Crvene vragove. Promašaj Hernándeza s bijele točke u nastavku su nadoknadili Paul Scholes, koji je zabio u 700. nastupu za United; Meksikanac se iskupio u 63. minuti golom za 2:0, a zabijali su i debutant Alexander Büttner te Nick Powell.

Fulham i Aston Villa ostvarili su domaće pobjede bez primljenog pogotka. Bez Mladena Petrića među 18 igrača za subotnji dvoboj Fulham je stigao do troboda protiv West Bromwichazahvaljujući Dmitru Berbatovu, čija su dva pogotka u prvom dijelu nagovijestila radost gledalištu. WBA s desetoricom od 37. minute nije mogao parirati Cottagersima čiju je pobjedu zapečatio Sidwell u samoj završnici.

Villa je, pak, do svoje pobjede protiv Swansea Cityja stigla pogocima na početku i na kraju utakmice. Lowton u 16. i Benteke u 88. minuti darovali su Paulu Lambertu prvu pobjedu na funkciji trenera u Premier ligi i prvu za klub ove sezone.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 03:17
    Scholes, Buttner, Powell... Ok, jedan je prije godinu i pol kao otišao u mirovinu, ali neka... tko su ova druga 2?
  • arsenalcro15.09.2012. u 22:50
    Go Gunners!!
    arsenalcro
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 22:18
    Uljepšali mi moji topnici ovu šugavu subotu! Jedva čekam LP!
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 21:24
    Već sam prije hvalio Arsenal usprkos slaboj efikasnosti. Bilo je pitanje vremena kad će proradit. Sad ih još treba vidjet u utakmicama sa jačima. Nova pojačanja su po meni zamijenila Van Persie-a.
  • Mrki_Medo15.09.2012. u 20:18
    Ma da, Scholes da gol u 700. nastupu za United i onda stave njegovu sliku na naslovnicu bas su glupi ruzni i pokvareni...