Premiership, 4. kolo, 17.09.2012, 21:00 h
Everton
Everton 2:2 Newcastle
Newcastle

Ante Zovko • ponedjeljak, 17.09.2012.

Sjajnom utakmicom Evertona i Newcastlea, koja je završila 2:2, zaključeno je četvrto kolo Premier lige. Domaćima nije priznat regularan pogodak, imali su pobjedu u rukama, ali Demba Ba s dva je pogotka u drugom poluvremenu izrastao u junaka večeri.

Ishod je bio mogao biti odlučen već u prvih 45 minuta da su udarci domaćih uzdanica, među kojima je Nikica Jelavić igrao 44 minute, bili precizniji. Ovako su od tri gostujuća udarca u okvir dva ušla u mrežu. Službena statistika kaže da je i Everton postigao dva gola, ali videosnimka je u drugom poluvremenu u jednoj prilici pokazala drugačije.

Everton je od samog početka pritisnuo i brzo zasluženo poveo. Pienaar u 15. minuti petom dodaje Bainesu koji snažnim prizemnim ne ostavlja šanse Harperu.

Dok je Cisse bio odsječen u napadu Newcastlea, Everton je mogao povećati prednost do poluvremena. Mirallas gađa pored gola, a nakon dobre akcije Jelavića, Jagielka u 31. iz daljine pokušava na sličan način s istim ishodom.

Probudili su se u međuvremenu gosti i Ben Arfa je pripremio najbolji potez utakmice za Anitu u 35. minuti, ali njegov pokušaj Baines blokira na liniji. Pienaar je bio malo sebičan u 41. minuti kad je oduzeo loptu Perchu i pokušao sam dovršiti akciju umjesto dodavanja Osmanu. I to je prohujalo pored stative, a Svrake su mogle zahvaljivati nebesima da nisu rezultatski unakažene.

Gosti u drugo poluvrijeme kreću s Baom u napadu, a brzo se to pokazalo kao pun pogodak. Već u 50. minuti on utrčava na dodavanje Cabayea i gura loptu pored svladanog Howarda u mrežu.

Situacija se na terenu bitno promijenila nakon izjednačujućeg gola, Newcastle je stajao puno dalje od svojeg gola nego prije. No, Everton je opet bio taj koji je bio bliže golu, a u jednom ga je trenutku ponovno pronašao. Naime, Anichebe pogađa glavom u 77. minuti od prečke. Lopta je prešla gol-liniju prije nego što je izbijena, ali nije priznat.

Utakmica se potpuno otvorila, momčadi su krenule na sve ili ništa i Newcastle je propustio praktički meč-loptu. Howard spašava domaće obranivši udarac Ben Arfe, da bi mu Jagielka pomogao raščistiti situaciju u 84. minuti, a u 86. Anichebe prima Pienaarovo dodavanje i sjajnim prizemnim udarcem zabija za 2:1.

Nije bilo gotovo, Newcastle, točnije Ba, nije rekao zadnju. Shola Ameobi u 90. spušta prsima loptu, napadač je prosljeđuje u mrežu za izjednačenje. Distin nije stigao blokirati.

• Obrisan korisnik18.09.2012. u 19:49
    nevjerojatno kako ovo everton nije pobjedio...ocigledno i njih prati sreca slicna ko i liverpoola
  • Obrisan korisnik18.09.2012. u 00:19
    Ma predobra utakmica puno golova i šansi samo šteta što nije dobio everton jer je zaslužio i nadam se da je jelavić dobro
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 23:22
    stvarno predobra utakmica...
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 23:13
    Slažem se. Iako sam bio neutralan promatrač ove utakmice skočio sam s fotelje kad su konačno priznali gol Evertona za 2-1 jer sam mislio da je pravda konačno zadovoljena kad ono šok za šokom...
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 23:11
    Jelavić izašao zbog ozljede, izgledalo je nelijepo. Nadam se da nije ozbiljno!