Bundesliga, 4. kolo, 21.09.2012, 20:30 h
Nürnberg
Nürnberg 1:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Damir Žbulj • petak, 21.09.2012.

Nogometaši Eintrachta nastavljaju sa svojim prvoligaškim snom.Nakon povrataka u elitno društvo, ne samo da ne znaju za poraz, nego su u četiri uvodna kola upisali sve četiri pobjede. Nije ih zaustavilo niti gostovanje kod Nürnberga, iako su u završnici opasno živjeli...

Frankfurtski Eintracht vraća se na stare staze slave, barem kad je riječ o otvaranju nove bundesligaške sezone. Povratak u najviši rang njemačkog nogometa ne može biti za njih bolji, a nakon četiri odigrana kola upisali su sve četiri pobjede. Bayeru, Hoffenheimu, HSV-u sada se priključio Nürnberg, kao ekipa koja je morala potpisati kapitulaciju pred ekipom Armina Veha

I domaćin je na solidan način otvorio novu sezonu, u prva tri kola skupili su sedam bodova, čime je dobra utakmica na otvaranju četvrtog kola bila zagarantirana.

Zanimljiv i pun trke susret je bio od samog početka, no, goste su zabrinule dvije prisilne zamjene koje je njihov trener morao napraviti zbog ozljeda igrača iz početne postave. U 15. minuti izašao je Lanig, u 21. je teren morao napustiti Occean. Ipak, upravo je njegova zamjena, u prvom dodiru s loptom, postigla pogodak.

Nakon ubačaja iz kuta na ulazu u 25. minutu igre, obrana Nürnberga loše je otklonila opasnost, a u nastavku akcije lopta dolazi do Hoffera, koji netom ušao u igru i koji ju iskosa s desne strane šalje u suprotni kut domaćeg vratara Schäfera, za vodstvo gostiju.

Imao je Eintracht na isteku pola sata igre još dvije opasne prilike, istaknuo se Japanac Inui, ali i obrana i vratar domaćina. Nürnberg je prvi puta opasnije zaprijetio u 31. minuti, Pekhart je pucao glavom, no nema promjene rezultata.

Do odmora se istaknuo i domaći Japanac Kiyotake, koji puca iz daljine, a lopta uz pomoć vratara i stative ne pronalazi put do mreže.

U nastavku Nürnberg je zaigrao otvorenije, a pri isteku sat vremena igre mogli su i do izjednačenja. Korner s desne strane odlično glavom hvata branič Timm Klose, ali Rode spašava goste i loptu izbija s gol linije.

Ubrzo je Eintracht uzvratio.

Solo prodor s lijeve strane na rubu kaznenog prostora odličnim i odmjerenim udarcem zaključio je Japanac Inui, za 0:2 i kako su gosti mislili sigurno vodstvo i gotovo osiguranu pobjedu, za posljednjih pola sata utakmice.

Međutim, Nürnberg 15 minuta prije kraja, nakon pogotka glavom Poltera ponovno vraća u utakmicu, a u samoj završnici imali su dvije izuzetne prilike i za poravnanje rezultata. Gosti su uspjeli izdržati pritisak te se u Frankfurt vraćaju sretni i s nova tri osvojena boda.

• cameosis22.09.2012. u 17:36
    toooooooo, najbolja momčad bundeslige je ponovno na vrhu gdje joj je i mjesto! eintracht dominira!
    cameosis
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 09:50
    Jedan klub od ovih koji su ušli u u prvu ligu*
    Drago mi je da barem jedan klub iz ovih liga petica ovako igra, samo pobjede, iako neznam kolika im je budućnost pored "divova"