PSG protutnjao Korzikom, Ibrahimović strijelac dva pogotka

Ivan Dorian Molnar • subota, 22.09.2012.

PSG je trećom uzastopnom pobjedom protiv Bastije stigao na treće mjesto prvenstvene ljestvice, a Zlatan Ibrahimović postigao je dva pogotka na Stade Armand Cesariju. Lorient je ostao neporažen i nakon šestog kola, a novi prvoligaš Reims nastavio je s dobrim igrama, svladavši na domaćem terenu Nancy.

Jeremy Menez načeo je mrežu Bastije već u šestoj minuti, a do kraja poluvremena na 0:2 povisio je Zlatan Ibrahimović. U drugom dijelu pobjedu Parižana potvrdili su Matuidi te svojim sedmim ovosezonskim pogotkom Ibrahimović, koji vodi na ljestvici strijelaca. Parižani su se novom pobjedom popeli na treće mjesto, a u sljedećem kolu očekuje ih susret sa Sochauxom na Parku prinčeva.

Reims je na krilima pobjede protiv aktualnog prvaka Montpelliera na Auguste Delauneu svladao i Nancy. Pogotke za domaće postigli su Courtet u sedmoj te Diego u 61. minuti iz jedanaesterca. Brest je također bio uspješan na domaćem terenu, pobijedivši Valenciennes rezultatom 2:1.

Sochaux je upisao svoju drugu pobjedu na Auguste Bonalu protiv Troyesa, bilo je 3:1 za žuto-plave, a pogotke su postigli Roudet, Doubai i Bakambu. Za goste je bio precizan Faussurier u 34. minuti.

Lorient ni nakon šest kola ne zna za poraz, ali na Moustoiru bod je odnijela momčad Nice. Remijem je završen i susret Toulousea i Rennesa, bilo je 2:2, a bod za domaćine u petoj minuti sudačke nadoknade spasio je Ahamada.