Bordeaux
Bordeaux 2:2 Ajaccio
Ajaccio

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 23.09.2012.

U nedjelju je šesto kolo Ligue 1 nastavljeno u Bordeauxu, gdje je istoimeni domaćin na Stade Chaban-Delmasu ugostio Ajaccio. Korzikanci su se u susret vraćali dva puta, a na kraju je nespretna reakcija desnog beka Mariana dopustila Belghazouaniju da matira Carrassa i donese vrijedan bod Ajacciu.

Raspjevani Stade Chaban-Delmas dočekao je ove nedjelje ogled svojih ljubimaca i Ajaccia, koji je u prvih pet kola osvojio isto toliko bodova. Žirondinci su bili u dobrom raspoloženju nakon sjajne partije protiv Club Bruggea u četvrtak u Europskoj ligi, a momčad Francisa Gillota dominirala je terenom i u ovom susretu.

Prvi su ipak zaprijetili gosti preko Diarre, ali napadač Ajaccia nije uspio pogoditi okvir vratiju Cedrica Carrassa. Vezni red Bordeauxa dobro je funkcionirao, nakon prvih 15 minuta u dobrim prilikama našli su se Obraniak i Sertić, ali su Ochoa i gostujuća obrana uspjeli otkloniti sve opasnosti.

Nakon prvog dijela koji je završio bez pogodaka, u drugo poluvrijeme Žirondinci su ušli još agresivnije, a trud se isplatio u 54. minuti. Njihovim najjačim oružjem, prijetnjom iz prekida, igrači u tamno plavom poveli su protiv Ajaccia. Korner je izveo Jaroslav Plašil, a najviši u skoku bio je Carlos Henrique i matirao nemoćnog Ochou za 1:0.

Ipak, Ajaccio se vratio deset minuta kasnije, Mehdi Mostefa asistirao je Ricardu Fatyju za izjednačujući pogodak Dupontove momčadi. Velika nervoza ušla je u redove Žirondinaca nakon primljenog pogotka, ali Gillotovi nogometaši nisu odustali i 12 minuta prije kraja ponovno poveli.

Ubačaj Benoita Tremoulinasa iskoristio je Yoan Gouffran, koji je glavom pogodio za 2:1 i razveselio publiku na Stade Chaban-Delmasu. Navijači su pjevali i slavili očekivanu pobjedu Bordeauxa, ali u posljednjoj minuti susreta stigao je hladan tuš za gledatelje.

Ušlo se u sudačku nadoknadu kada su Korzikanci uputili jednu visoku loptu u kazneni prostor domaćih, a u pokušaju da ju atraktivno izbije, desni bek Bordeauxa Mariano potpuno je promašio, omogućivši Chahiru Belghazouaniju da s pet metara svlada Carrassa i postavi konačnih 2:2.

Nakon dvije početne pobjede, Bordeaux je odigrao čak četiri uzastopna remija, a u sljedećem kolu očekuje ih težak ispit na Gerlandu kod Lyona. Sljedeći europski ispit za Francisa Gillota i njegovu momčad donosi gostovanje na St. James' Parku i susret s Newcastleom. Ajaccio je osvojio tek svoj šesti ovosezonski bod, a za tjedan dana na Stade Francois Coty dolazi Brest.