Lille 1:1 Lyon
Lyon

Lisandro spasio bod Lavovima na Grand Stade Lille Metropoleu

Ivan Dorian Molnar • ponedjeljak, 24.09.2012.

Šesto kolo Ligue 1 zaključili su Lille i Lyon, koji su na prepunom Grand Stade Lille Metropoleu odigrali neodlučeno, 1:1. Nolan Roux doveo je momčad Rudija Garcije u vodstvo već u sedmoj minuti, a Lisandro Lopez donio je bod Lyonu deset minuta prije kraja susreta.

Lyon Remija Gardea nakon šest kola još uvijek ne zna za poraz, ali Lavovi su opasno visili u Lilleu ove nedjelje. Domaćin je krenuo vrlo dobro u susret te poveo nakon samo sedam minuta igre. Konačno je svoj prvi ovosezonski pogodak postigao Nolan Roux, koji se najbolje snašao nakon ubačaja Mathieua Debuchyja i poentirao za 1:0.

Nakon pogotka Lille je nastavio pritiskati, imao više loptu u svom posjedu i prijetio vratima Remyja Vercoutrea. U 20. minuti dobru je priliku imao Benoit Pedretti, ali njegov udarac iz daljine završio je pokraj gola. Prije kraja prvog dijela glavom je pucao i Ryan Mendes, spreman na udarac bio je Vercoutre.

U drugih 45 minuta Lavovi su se probudili, počeli biti opasniji, a prvi je ozbiljnije zaprijetio Bafetimbi Gomis u 51. minuti, Landreau je dobro reagirao i zaustavio njegov pokušaj. Garde je u 55. minuti uveo Clementa Greniera, koji je nakon ozljede Yoanna Gourcuffa postao glavni pokretač akcija Lyona i važan središnji igrač.

Upravo je Grenier odmah poslužio Lisandra Lopeza, koji nije dobro pucao u 60. minuti. Pedretti je nakon toga proigrao Dimitrija Payeta, a napadač Lillea u 79. minuti propušta priliku za potvrdu pobjede domaćina.

Samo dvije minute kasnije stigla je kazna za Lille, gotovo iz ničega stvorila se prilika za Lisandra Lopeza, koji je ovoga puta bio siguran i donio bod Lyonu. Remi Garde i njegovi nogometaši ostali su tako neporaženi i nakon šestog kola, dok Lille još uvijek čeka svoju prvu, povijesnu pobjedu na Grand Stade Lille Metropoleu.