Premijer: Medveščak izvukao bod protiv jakog Poreča, Dubrava iznenadila Goricu

Ivan Dominik • nedjelja, 23.09.2012.

Prvog dana trećeg kola rukometne Premijer lige odigrana je većina utakmica, odnosno njih šest. Najzanimljivije i najnapetije bilo je u Velikoj Gorici i Zagrebu gdje je Gorica iznenađujuće poražena od Dubrave, odnosno gdje je Medveščak "otrgnuo" bod Poreču. U ostalim su susretima pobjeđivali domaćini, ujedno i favoriti, a za kompletiranje kola svoju utakmicu moraju odigrati još Marina i Split...

Uz premijernu utakmicu Vidovca u svojoj dvorani, gdje je domaćin nadjačao Varteks, odigrano je i pet drugih utakmica u trećem kolu Premijer lige. Jedini neodigrani dvoboj jest ujedno i derbi kola, u kojem se u Kaštel Starom sastaju Marina i Split, a taj se susret igra u nedjelju. No, osim ta dva dvoboja ne smije se zanemariti i mnogo zanimljivosti viđenih na parketima najboljih hrvatskih rukometnih klubova diljem Lijepe naše.

Medveščak NFD - Poreč

Zagrebački Medveščak prilično je dobro ušao u novu sezonu te se po igrama u prva tri kola i rezultatima iz istih ne vidi velika razlika između novog člana i starih članova Premijer lige. Nakon pobjede i poraza u prva dva kola, Medvjedi su u trećem ubilježili i remi. Počeli su jako dobro te poveli sredinom prvog dijela, nakon uvodnih minuta provedenih u izjednačenoj igri i izjednačenom rezultatu. Do poluvremena su zadržali polet i konstantu te na odmor ponijeli prednost od 15:12.

No, u nastavku je uslijedio preokret, Poreč ga je pokrenuo serijom 5:0 početkom drugih pola sata, pobjegao je ubrzo na "plus tri" te potom održavao svoju prednost igrom gol za gol sve do finala utakmice. No, tada je u napadu pojačao i Medveščak te je s pet golova u zadnjih deset minuta, a pritom dozvolivši samo dva, stigao do konačnog rezultata i remija od 28:28. Za domaće je najviše golova, sedam, zabio Matej Pašalić zbog čega je bio i najbolji Medveščakov igrač u ovoj utakmici, dok je na drugoj strani Stefan Vujić dao devet golova. Vratari se nisu posebno istaknuli, imali su desetak obrana na svakoj strani.

Gorica - Dubrava

Veliko se iznenađenje i preokret dogodilo u Velikoj Gorici, domaći je sastav ugostio vrlo dobru Dubravu i susret otvorio serijom od 6:1. Nakon toga Dubrava se budi, ali Gorica održava svoje vodstvo, koje se, ipak, topi do kraja prvog poluvremena. Veprovi su stigli i do izjednačenja pri 13:13 krajem prvog dijela, međutim, domaći su ipak otišli na odmor s prednošću; bilo je 16:15 nakon prve polovice igre. Drugo je poluvrijeme Gorica otvorila s dva gola razlike, no, serijom od pet golova, od čega je tri zabio briljantni Ivan Vida, Dubrava dolazi do prednosti i preokreta.

Gorica se iz minusa od tri gola uspjela vratiti u egal, ali joj je zbog toga ponestalo snage za završnicu. U njoj je gostujući sastav na svaki pogodak domaćih odgovarao s dva svoja pa je tako stigao i do vrijedne i iznenađujuće gostujuće pobjede od 31:29. Drugu utakmicu zaredom najbolji je u redovima Dubrave bio Ivan Vida, 18-godišnje desno krilo, koji je zabio devet golova iz 11 pokušaja. Igor Totić među vratnicama skupio je 13 obrana, dok je kod poraženih Velikogoričana najbolji s devet zgoditaka bio Darijo Debeljak.

Karlovačka banka - Buzet

Najuvjerljiviju pobjedu subotnjeg dana ostvario je domaći sastav u Karlovcu, koji je gostujući Buzet deklasirao s 11 golova razlike. Gosti iz Istre držali su se u utakmici samo 16 minuta, a od onda do kraja prvog poluvremena nisu postigli ni pogotka (!). Domaći su to iskoristili i na odmor otišli rezultatom 13:8. U drugom je dijelu viđena slična priča, početak je bio relativno dobar za Buzet, ali kasnije je Karlovac napravio veliku seriju i prvi put stigao do "plus 11" u 51. minuti, serijom od šest golova u nizu.

To je bio kraj za Buzet koji ništa nije mogao izvrsnoj obrani Karlovčana, koji su u cijelom susretu primili samo 19 golova. Za krajnjih 30: 19 domaćih najzaslužniji je bio Prezelj - Glumac, vratarski dvojac sa 17 ukupnih obrana, dok je Dino Štrucelj bio najefikasniji sa šest zgoditaka. Mario Galiot je kod Buzeta zabio četiri gola što je bilo najviše kod gostiju, a Aleks Jović imao je 15 obrana od ukupnih 16 kod poraženih gostiju.

Spačva Vinkovci - Zamet

Riječki Zamet produbio je svoju krizu i upisao još jedan poraz u Premijer ligi, drugi zaredom, nakon što ga je u prošlom kolu na njegovom terenu deklasirala Siscia. U Vinkovcima je Zamet čak dobro i započeo te poveo 5:1, međutim, Spačva se brzo pribrala i polučila preokret serijom od pet golova. No, Zamet je ipak u prvom dijelu bio znatno bolji, zabijao je u serijama, dok domaćima to nije uspijevalo pa su tako gosti na predah odnijeli "zalihu" od četiri gola zbog rezultata 16:12.

U nastavku je Zamet igrao također dobro, ali Spačva je pojačala svoju igru te se do ulaska u zadnjih deset minuta vratila u rezultatski egal. Odličnu igru prenijela je i u završnicu susreta te je na kraju slavila 30:28 dobivši Zamet s čak šest golova razlike samo u drugom poluvremenu. Do velike pobjede Spačvu su vodili Bojan Mirilo i Domagoj Kuže sa sedam golova, dok je pet dodao Zlatan Tomašević. U Zametu je Marin Đurica imao 16 obrana, a najbolji je strijelac riječke ekipe bio stopostotni osmerostruki strijelac Marin Sakić.

Siscia - Bjelovar

Ponajbolja momčad Premijer lige, Siscia, još je jednom opravdala epitet koji ju krasi slaveći protiv Bjelovara uvjerljivu pobjedu od devet razlike, točnije 34:25. Od samog početka dvoboja Siscia je vodila i dominirala, premda je Bjelovar imao jedno vodstvo u ranoj i jedno izjednačenje u kasnoj fazi prvog dijela. No ipak, Siscia je poluvrijeme završila s prednošću, a ono je bilo 14:12. To vodstvo Siščani su povećali početkom nastavka te do ulaska u zadnju trećinu utakmice prelomili susret, jer su tada vodili sa sedam golova razlike.

Prednost Siscije je do završnice narasla na nedostižnu razliku za Bjelovarce, no, zbog opuštanja pred kraj utakmice, gosti su uspjeli izbjeći katastrofu i uvjerljiviji poraz. Boljom igrom u zadnjih desetak minuta i opuštanjem domaćih Bjelovar je spustio deficit ispod deset golova razlike pa je dvoboj završen uz devet pogodaka viška za sisačku momčad. Tomislav Nuić s osam i Janko Kević sa sedam pogodaka bili su najbolji kod pobjednika, dok su se kod poraženi istaknuli jedino Ivan Horvat i Igor Gašparović, svaki s po pet zgoditaka.