Chambéry 24:23 Ivry
Ivry

Chambery za pogodak uspješniji od Ivryja, gosti odlični u obrani

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.09.2012.

Rukometaši Chamberyja i Ivryja otvorili su treće kolo francuskog rukometnog prvenstva. Iako su upisali treću uzastopnu pobjedu igrači domaće momčadi po završetku dvoboja nisu imali previše razloga za zadovoljstvo, posebno kako se približava prvo kolo Lige prvaka...

Chambery Savoie - US Ivry handball 24:23 (11:10)

Aktualni francuski doprvak, momčad Chamberyja, uoči sezone svrstana je u skupinu klubova koji će se boriti za poziciju u Europi, ali ne i sami vrh. Nakon uvodna tri kola sastav Maria Cavallija na kontu ima šest bodova, a jučerašnja pobjeda poslužila mu je i kao dobra priprema za prvo kolo Lige prvaka i domaći dvoboj s Metalurgom koju je na rasporedu u nedjelju, 30. rujna. Ivry Davora Dominikovića tako je, zahvaljujući samo jednom više pogotku u svojoj mreži, ispao iz društva momčadi koje u novoj sezoni ne znaju za poraz.

Početak utakmice u potpunosti je otišao na stranu domaćina. Poneseni podrškom s tribina domaći su rukometaši nakon 12 minuta igre držali uvjerljivih 7:1. Nakon što su se uspjeli pribrati gosti su zaigrali odlučnije i s više želje što je rezultiralo gotovo potpunim rezultatskim povratkom do odlaska na odmor. Posebno je dobar u prvom poluvremenu bio vratar Cyril Dumoulin, ukupno skupivši 12 obrana. Nastavak je počeo pri 11:10 za Chambery. U prvih pola sata obrane obje momčadi držale su glavnu riječ.

Predvođeni Timotheyem N’Guessanom (5) i Laurentom Busselierom (6) domaći su rukometaši u završne tri minute ušli s tri pogodaka prednosti. Iako je borbeni i uporni Ivry u 40. minuti držao potpuni priključak (13:13), a posljednje minute uspio učiniti još zanimljivijima i neizvjesnijima do bodova ipak nije uspio doći. Ozljeda koju je proteklog tjedna zaradio na treningu Damira Bičanića izvan konkurencije za nastupe držat će minimalno dva mjeseca.

U redovima poraženog sastava najviše je pogodaka postigao Wissem Bousnina, njih sedam, dok se dva puta manje u strijelce upisao Xavier Lorgere. Osim zbog minimalnog poraza gosti će žaliti i zbog ozljeda Davora Dominikovića, Morgana Staigrea i Diega Simoneta. Bivši hrvatski reprezentativac susret je završio bez šuta prema protivničkim vratima zaradivši tek jedno isključenje.

"Ivry je odigrao vrlo dobru utakmicu zakompliciravši nam stvari u potpunosti. Zaustavljeni smo u svim segmentima igre i cijelim tijekom susreta borili smo se u pronalasku solucije koja će nam donijeti uspjeh. Posebno nam je bilo teško igrati protiv odlično postavljene gostujuće obrane. Bodovi su tu, no svjesni smo dojma i igre i morat ćemo se brzo dovesti u red jer nas već u nedjelju očekuje važan europski dvoboj", iskren je i kritičan nakon utakmice bio Bertrand Gille.

A po završetku uvodnog susreta trećeg kola LNH u prvi je plan iskočio Guillaume Gille koji se odlučio oprostiti od reprezentativnog dresa. Najstarijem pojedincu Onestinog sastava iz Londona finale Olimpijskih igara bio je posljednji dvoboj kao članu nacionalne vrste.

"Došao je kraj moje reprezentativne karijere. Nakon mnogo razmišljanja, razgovora, vaganja, odlučio sam da je to najbolja odluka iako vjerojatno niti sam nisam svjestan što sve nosi ova odluka. Nakon što sam imao sreće stvoriti toliko divnih uspomena u dresu Francuske, doživjeti toliko emocija, igrati sa svim tim odličnim sportašima, voditi mnoge velike bitke teško je ignorirati osjećaj i želju za produljenjem ove priče. No ona je za mene počela u studenom 1996. godine i shvaćam da sam prošao dugačak put. Nakon 16 godina i 308 utakmica s ponosom odlazim kako bih svom tijelu dao još malo prilike da karijeru završim na kvalitetan način."