Sélestat 23:23 Cesson Rennes
Cesson Rennes

Selestat i Cesson podijelili bodove uz 41 obranu svojih vratara

Mihaela Bradovski • subota, 29.09.2012.

Šesti dvoboj trećeg kola LNH, dvoboj u kojem su se sastale dvije momčadi iz donjeg dijela poretka Selestat i Cesson, završio je remijem. Iako su gosti vodili većim dijelom susreta, 16 sušnih minuta u drugom poluvremenu pokvarilo je sve do tada učinjeno. Pogodak Beauregarda u posljednjoj sekundi donio je domaćinu prvi ovosezonski bod...

Selestat Alsace HB - Cesson Rennes Metropole HB 23:23 (10:13)

Jedina utakmica trećeg kola koja nije dala pobjednika ona je između Selestata i Cessona. Domaćin je tako stigao do prvog ovosezonskog boda ostavivši iza sebe posljednjeplasirani Billere i izjednačivši se s Aixom, dok se gosti s tri boda na kontu nalaze na osmom mjestu u društvu Toulousea i Ivryja.

Kevin Beretta, lijevo krilo Selestata pogotkom u četvrtoj minuti zaslužan je prvu promjenu rezultata, u istoj mu se minuti na listi strijelaca pridružio suigrač Jordan Francois-Marie, inače najbolji šuter domaćina s devet pogodaka, dok je Cesson na svoj prvi zgoditak moraš čekati punih osam minuta. Za 2:1 pogodio je tada Sylvain Hochet. Isti je igrač četiri minute kasnije pogodio po drugi put, ovoga puta za minimalnu prednost svoje momčadi.

Od tog trenutka, pa sve do ulaska u posljednje dvije minute prve polovice susreta Cesson nije ispuštao vodstvo iako je sastav Jean-Luca Le Galla nekoliko puta uspio izjednačiti. U 28. minuti +3 gostima donosi Igor Anić i sve do kraja prvog poluvremena rezultat se ne mijenja. Romain Ternel nakon tri minute igre u nastavku rezultat diže na 15:11, a ubrzo je uslijedilo nevjerojatnih 16 minuta bez pogotka u domaćoj mreži.

Minute su to u kojima su domaći napravili 7-0 seriju i s negativnih 14:18 stigli na +3. No unatoč psihološkoj prednosti, ali i atmosferi na tribinama koja je bila na njihovoj strani rukometaši Selestata ne uspijevaju stići do prvog slavlja. Hochet u 56. minuti izjednačava na 21:21, a na kraju lijevi vanjski domaćina Beauregard sa sirenom mora spašavati bod.

U prvi plan iskočili su vratari, Selestatov Obrad Ivezić s 21 obranom, odnosno Cessonov Yann Genty s jednom manje. Jordan Francois-Marie postigao je devet pogodaka, dok su pet puta precizni bili njegovi suigrači Đorđe Pešić i Kevin Beretta kao i Jérémy Suty na drugoj strani.