Dunkerque 28:25 Nantes
Nantes

Dunkerque se pobjedom protiv Nantesa vratio pobjedničkim navikama

Mihaela Bradovski • petak, 28.09.2012.

U četvrtak je, utakmicom između Dunkerque i Nantesa nastavljeno treće kolo francuskog prvenstva. Ovogodišnji osvajač Trofeja prvaka u susretu protiv Nantesa upisao je drugu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu dok će gosti to isto morati tražiti protiv Tremblaya iduće srijede...

Dunkerque Handball Grand Littoral - Nantes 28:25 (14:11)

Treće kolo francuske rukometne lige, zbog početka Lige prvaka, razvuklo se na čak pet dana, a nakon što su u srijedu snage odmjerili Chambery i Ivry, isto su dan kasnije učinili Dunkerque i Nantes, dva kluba sudionika Trofeja prvaka i dvije momčadi od kojih se i ove sezone očekuje borba za izlazak u Europu. Obje su momčadi prvo kolo okončale pobjedom, dok su u drugome izgubili bod (Dunkerque), odnosno dva (Nantes). Nakon jučerašnje utakmice raspoloženje se popravilo u redovima domaćina koji su se tako protiv direktnog protivnika vratili na pobjedničke staze.

Gosti su u susret ušli serijom od tri zgoditka, redom su mrežu Dunkerquea pogađali Valero Rivera, Seufyann Sayad i Jorge Maqueda, dok su domaći na svoj prvi pogodak čekali punih pet minuta. Precizan je tada bio Julian Emonet. Sastav Patricka Cazala u idućim je minutama podigao vratar Vincent Gerard s dvije važne obrane i nakon osam minuta igre i pogotka Touatija semafor je pokazao 4:4. U 19. minuti Gerard ponovno skida dva udarca, a Emonet svojim petim pogotkom minutu kasnije prekida period igre pogodak za pogodak i svojoj momčadi donosi prvo vodstvo.

Osam minuta prije odlaska na predah domaći je sastav uspio stići i do +3, pogodio je tada za 11:8 Espen Lie Hansen, a pri jednakoj se razlici ušlo i u nastavak. Rukometaši Nantesa u nastavak su ušli željni što bržeg hvatanja priključka, a ono se dogodilo u 38. minuti. Rivera postiže svoj osmi pogodak za 18:18. Šest minuta kasnije Alberto Entrerrios donosi gostima minimalnu prednost, ali na ulasku u posljednjih deset minuta Rock Feliho, koji se nakon blokiranog transfera u Toulouse vratio u staro društvo, zarađuje prijevremeni odlazak u svlačionicu i Nantes počinje posustajati.

Feliho je crveni karton zaradio pri 23:22 i dok je domaćin u tih posljednjih deset minuta postigao novih pet pogodaka, šuteri Nantesa uspjeli su iza leđa Gerarda pospremiti tek tri lopte. Gerard i Dunkerqueova obrana nisu pronašli rješenje tek za Riveru koji se na kraju 12 puta upisao u listu strijelaca, čak sedam pogodaka manje postigao je idući u poretku gostujućih strijelaca Maqueda. Kod domaćina prednjačio je Emonet s devet zgoditaka. Domaći čuvar mreže na kraju je skupio 18 obrana nasuprot šest Maggaieza i Sifferta.

U petak su na rasporedu dvoboji između Aixa i Saint-Raphaela, Billerea i Creteila te Tremblaya i Toulousea, subota je rezervirana za susret između Selestata i Cessona, dok će se u nedjelju u Parizu odigrati prvi ovosezonski veliki derbi. PSG će ugostiti sastav Montpelliera koji će iza sebe morati ostaviti aktualne probleme i umor iz susreta s Flensburgom ne bi li stigao do pozitivnog rezultata i opravdao epitet i dalje najvećeg favorita.