Creteil i Saint-Raphael tek u završnicama slomili novake u prvoligaškom društvu

Mihaela Bradovski • subota, 29.09.2012.

Treće kolo francuskog rukometnog prvenstva polako se privodi kraju. Preostale su na rasporedu subotnja utakmica između Selestata i Cessona i veliki nedjeljni okršaj PSG-a i Montpelliera. Petak je donio dvije očekivane gostujuće pobjede, ali u oba susreta novaci u LNH Aix i Billere pokazali su se tvrdim protivnikom. U posljednjem susretu dana Tremblay je na domaćem terenu slavio protiv Toulousea...

Tremblay en France - Fenix Toulouse Handball 28:25 (15:10)

Jedina domaća momčad koja je u petak u sklopu trećeg kola uspjela upisati pobjedu ona je Tremblaya u čijim redovima igra i Vladimir Ostarčević. U posljednjoj utakmici dana ugostili su momčad predvođenu francuskim kapetanom Fernandezom koji se i treće kolo za redom prometnuo u najboljeg igrača Toulousea. Gosti su u jučerašnjih 60 minuta postigli 25 pogodaka, od toga je njih 11 postigao upravo njihov kapetan. I vratar Francuske Daouda Karaboue s devet obrana nije razočarao, no reprezentativni dvojac nije imao podršku suigrača za nešto više od -3 poraza.

Do osme minute i pogotka Arnauda Binga gosti su preko igre pogodak za pogodak održavali minimalnu prednost, no nakon tada postavljenih 5:4 više je nisu uspjeli vratiti. Osam punih minuta trajala je gostujuća realizatorska kriza, u istom periodu, od devete do 17. minute Tremblay je ostvario 4:0 seriju i olakšao si daljnji tijek utakmice. Dva se puta u tom periodu u strijelce upisao i Ostarčević. Osam minuta prije kraja prvoga dijela Bingo je svojim petim zgoditkom domaći sastav odveo na dvostruku prednost. Na semaforu je tada stajalo +6, dok se pri 15:10 otišlo na odmor.

Nastavak je sastavu Stephanea Imbratte poslužio za rutinsko privođenje posla kraju. Bingo s osam pogodaka i Ostarčević s pet predvodili su napad pobjedničke momčad, a hrvatski je internacionalac uspio zaraditi i dva isključenja. Vratarski dvojac Tremblaya skupio je 10 obrana, Pocuca četiri, dok je dva šuta više zaustavio Milan Malina.

Billere Handball - Creteil 24:26 (16:13)

Osim Ostarčevića u petak je na teren izašao i hrvatski trojac iz Creteila, Jerković-Obad-Vranić, i jednako tako stigao do pobjede. No za prve bodove gosti su se morali itekako pomučiti i to protiv momčadi kojoj je u prvom kolu Montpellier očitao pravu rukometnu lekciju. Početnih 1:0 gosti su održavali do četvrte minute, a onda je domaćin zaigrao upravo prema željama svog trenera i nakon osam minuta igre poveo sa 6:2. Četiri pogotka prednosti Billere je imao i deset minuta kasnije, u nastavak ušao s +3, no onda kada je trebalo zadržati koncentraciju, u posljednjih desetak minuta, ona je počela opadati.

Marcel Tchinda na ulasku u 44. minutu pogađa za 22:17, više nego solidnu domaću prednost, no idućih osam minuta bez pogotka u mreži gostiju dovelo je Billere u poziciju da u samoj završnici spašava makar minimalnu prednost. Iako je momčad Creteila, točnije Mario Obad, u zadnjih pet minuta zaradila svoje jedino isključenje završni joj se pritisak itekako isplatio. Jerković je pomogao sa svoje dvije od ukupno pet obrana, Vranić je postigao svoj jedini pogodak za 25:24, a točku na i stavio je Guilbert 20 sekundi prije kraja.

Najraspoloženiji u sastavu Benjamina Pavonija bili su s pet pogodaka Obad i Stanković, dok su kod domaćina koji će prve bodove morati tražiti u idućem kolu po šest postigli Tchinda i Massot-Pellet.

Aix en Provence - Saint-Raphael 27:29 (13:13)

I drugi novak u najelitnijem rukometnom društvu u Francuskoj namučio je favoriziranog gosta također izgubivši s dva razlike. Nakon četiri minute bez pogodaka na obje strane domaći su rukometaši poveli zahvaljujući preciznom šutu Marchea, u 10. minuti imali i četiri razlike, no prva je dionica susreta završila s izjednačujućih 13:13. Čak pet minuta, od 22. do 27., niti jedna momčad nije uspjela postići pogodak, a onda je preko Sébastiena Garaina Saint-Raphael došao do prvog poravnanja rezultata što mu je donijelo i nešto bolje raspoloženje uoči nastavku dvoboja.

Nakon točno četiri minute igre u drugoj polovici Aix je ponovno stigao do prednosti, no u posljednjih 15-ak minuta situacija se počela mijenjati u korist gostujućeg sastava. David Juriček u 44. pogađa za 20:20, Aix nakratko vraća minimalnu prednost četiri minute kasnije, ali nakon njegova novog zgoditka, petog iz jednako toliko pokušaja, Saint-Raphael preuzima kontrolu i na kraju uspijeva slaviti.

Geoffroy Krantz sa sedam u dresu Saint-Raphaela i Boris Bečirović, odnosno Vincent Vially sa šest na drugoj strani izbili su na vrh ljestvice strijelaca u ovom susretu, a unatoč porazu na visokoj je razini bio i vratar Robin Capelle s 15 obrana.