1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 29.09.2012, 19:00 h, Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 1500
Suci: Alen Gerek (Zabok), Andrija Olujić (Zagreb), Giran Lopatac (Sladojevci)

Borna Rupnik • subota, 29.09.2012.

Nogometaši Osijeka odnijeli su sva tri boda iz Pule, premda je Istra 1961 povela. Gosti iz Slavonije napravili su preokret te s tri gola proslavili pobjedu...

U desetom kolu MAXtv Prve lige na stadionu Aldo Drosina gostovao je čvrsti Osijek, koji ovoga puta nije posustao niti nakon vodstva sastava Igora Pamića te se osladio novim bodovima.

Premoć Istre 1961 u prvom poluvremenu nije uspio kapitalizirati Sandi Križman, koji je u 23. minuti pogodio okvir gola, a precizan nedugo prije odmora nije bio niti Mateo Sušić, koji je puca preko vrata.

No, ono što žuto-zelenima nije pošlo za rukom u prvih 45 minuta, uspjeli su početkom nastavka. Igrala se 50. minuta, kada je Milić probio stranu i ubacio, a Goran Roce je glavom lako matirao Vargića.

Radost domaćina, međutim, nije dugo trajala. Zoran Kvržić je ne posebno osobno pucao prema Prskalu, koji odbija loptu na noge Miličeviću, a on ne griješi za 1:1.

Priliku za novo vodstvo Puljana imali su Križman i Andrea Ottochian, no Osijek je upotpunio preokret. U 73. minuti udarac je prema Prskalu s dvadesetak metara uputio Lešković, nakon izgubljene lopte Linića, i zatresao mrežu za prednost gostiju.

Potvrda pobjede momčadi Stanka Mršića stigla je u samoj završnici. Miličević se lijepo oslobodio svojih čuvara i precizno pogodio rašlje za konačnih 3:1.

Osijek je tako nastavio nizati dobre rezultate u prvenstvu, a Istra 1961 ostaje iznad crte ispadanja, no s pažljivim pogledom prema svojim pratiteljima.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 18:05
    zbilja, da je samo malo više para.... pitam se gdje bi bio kraj ovom klubu !!!! Bravo momci........
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 11:26
    Nevjerojatno je mi uz ovakve trenere kao što su Mršić, Scoria, Ferenčina... Imamo Štimca na mjestu izbornika
  • russell30.09.2012. u 11:16
    Bravo Osijek, svaka čast u ovakvim uvjetima...
    russell
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 09:24
    čestitke Stanku i dečkima, samo da Osijek ima četvrtinu novca kojeg ima Dinamo ili Rijeka pa da zadrži ovu djecu
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 07:15