Barcelona s 19 golova razlike projurila kroz Sagunto, Valladolid izgubio četvrtu zaredom

Igor Šestak • nedjelja, 30.09.2012.

U subotu je nastavljeno natjecanje u španjolskom rukometnom prvenstvu. Barcelona je lakoćom prošla gostovanje kod Puerto Sagunta i ubilježila pobjedu s čak 19 golova razlike. Ciudad Encantada i Huesca su nakon infarktne završnice podijelili bodove, do nove pobjede je došla Naturhouse La Rioja, a Valladolid je upisao i četvrti uzastopni poraz.

Alser Puerto Sagunto - FC Barcelona Intersport 15:34 (6:16)

Rukometaši Barcelone u četvrtak su započeli svoj put u ovogodišnjoj Ligi prvaka uvjerljivom pobjedom u Švicarskoj protiv Kaddeten Schaffhausena, a samo dva dana kasnije čekao ih je novi izazov u domaćem prvenstvu, gostovanje kod Puerto Sagunta. Domaćini su u prva tri kola ostvarili tek jednu pobjedu i moćnoj Barceloni nisu uspjeli pružiti otpor. Aktualni prvaci odjurili su do pobjede s čak 19 golova razlike.

U prvih deset minuta Barcelona je ostvarila prednost od 6:1, a čak triput se u strijelce upisao Rutenka. Domaćini su u prvih 20 minuta tek triput pogodili mrežu Barcelone, dok su Katalonci u istom periodu zabili 14 golova i već tada riješili pitanje pobjednika. U završnici prvog dijela donekle se probudio napad Puerto Sagunta pa se na odmor otišlo s rezultatom 16:6 za Barcelonu.

Barcelona je nastavak otvorila serijom 8:2, a kod tako visokog rezultata trener Xavi Pascual je mogao dati priliku svim igračima. Do kraja utakmice Barcelona je povećavala svoju prednost sve do konačnih 34:15.

Najbolji strijelac Barcelone bio je Cabello s pet golova iz osam pokušaja. Po četiri gola su zabili Juan Garcia, Rutenka i Rocas. Oba Barcelonina vratara obranila su više od 50 posto udaraca. Šarić je obranio osam pokušaja domaćih, a Šterbik devet. U slaboj predstavi domaćina može se izdvojiti tek Daniela Chemova koji je zabio četiri gola iz isto toliko pokušaja.

Ciudad Encantada - BM Huesca 30:30 (17:13)

Zanimljiv susret odigrali su u Cuenci Ciudad Encantada i Huesca. Domaćini su u prva tri kola osvojili maksimalnih šest bodova, dok je Huesca doživjela jedan poraz - u drugom kolu od Cangasa.

S dva gola Guillerma Gomeza domaći su već u četvrtoj minuti stigli do vodstva od dva razlike, a u 13. minuti su tu prednost udvostručili. U idućih pet minuta se igralo gol za gol, a onda Encantada od 21. do 23. minute zabija tri uzastopna gola i stiže do velike prednosti 14:8. U samoj završnici poluvremena gosti su uz dva gola Alvara Ruiza smanjili zaostatak na četiri gola.

Početkom nastavka se igralo izjednačeno, a domaćini su održavali prednost od četiri gola. U 47. minuti Huesca je smanjila svoj zaostatak na tri pogotka, a onda od 48. do 51. minute uspjela napraviti seriju od 3:0 i doći na samo gol zaostatka. Golom Joana Saubicha gosti su u 55. minuti izjednačili na 26:26, a onda je uslijedila infarktna završnica. Domaći rukometaši su zabili četiri uzastopna pogotka i samo dvije minute prije kraja vodili s 30:26. U nevjerojatnom raspletu, gosti su te dvije minute uspjeli uzvratiti i ponovno preko Saubicha zabiti gol za 30:30 samo 13 sekundi prije kraja.

Odličnu večer imao je igrač Encantade Angel Perez de Inestrosa koji je zabio devet golova iz 11 pokušaja. U redovima domaćih još se istaknuo Guillermo Gomez sa šest pogodaka. Prvo ime gostiju bio je Alvaro Ruiz sa 11 golova iz 16 pokušaja, a pet golova je dodao Abraham Rochel.

Helvetia Anaitasuna - Naturhouse La Rioja 23:27 (9:10)

Iznenađenja nije bilo u utakmici Anaitasune i La Rioje. Gosti su u prva tri kola ostvarili dvije pobjede, dok Anaitasuna još uvijek nema niti bod. Treba istaknuti da su domaćini na početku sezone imali vrlo težak raspored, ali do prve pobjede nisu uspjeli doći niti protiv La Rioje.

U prvom poluvremenu obrane su zasjenile napade i bilo je vrlo malo golova. Gosti su u 20. minuti stigli do vodstva 8:4, ali su do kraja poluvremena postigli tek dva gola pa su na odmor otišli sa samo jednim golom prednosti. U nastavku su napokon proradili napadi pa su se i mreže češće tresle. Gosti su drugi dio otvorili s tri uzastopna gola, a u 43. minuti stigli do velikih šest golova prednosti. Domaći su u idućim minutama smanjili zaostatak na četiri gola, ali u 51. minuti Pedro Rodriguez zabija za 24:17 gostiju i tu je utakmici bio kraj. Igrači Anaitasune su uspjeli napraviti seriju 4:0 u posljednjih deset minuta, ali ona im je poslužila samo za ublažavanje poraza.

Po pet golova za goste su postigli Ruben Garabaya (5/5), Pedro Rodriguez (5/7) i Rafael Da Costa (5/12), a vrlo dobru večer imao je i vratar Gurutz Aguinagalde Aquizu s 15 obrana (39 posto). Najbolji strijelci domaće momčadi bili su Božidar Nadoveza i Javier Borragan Fernandez s četiri gola.

Quabit BM Guadalajara - Cuatro Rayas Valladolid 31:29 (17:14)

Četvrta momčad prošlogodišnjeg izdanja Asobal lige još niti nakon četvrtog kola nema nijedan bod. Za to se pobrinula Guadalajara pobjedom s dva gola razlike i ostvarila svoju prvu pobjedu u sezoni.

Domaći su otvorili utakmicu s 3:0, a u 14. minuti su vodili sa 7:3. Guadalajara je svoju prednost uspješno održavala sve do 23. minute kada su gosti postigli tri uzastopna gola i izjednačili na 13:13. Ipak, domaći su odgovorili serijom 4:1 u posljednje tri minute i na odmor otišli s plus tri. Valladolid je odlično krenuo u nastavak i sa serijom 4:0 stigao do prvog vodstva. Nakon toga se igralo vrlo izjednačeno, a momčadi su se izmjenjivale u vodstvu.

U posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 25:25, a do prednosti je tada došla Guadalajara s dva uzastopna gola. Valladolid je izjednačio na 28:28 točno pet minuta prije kraja, ali je Obrad Radulović postigao dva pogotka zaredom i odveo Guadalajaru do prve pobjede u sezoni.

Radulović je prema vratima Valladolida pucao 11 puta, a postigao je osam golova. Vrlo uspješan bio je Sergio Novella s pet golova iz isto toliko pokušaja. U redovima gostiju istaknuo se Krivokapić s osam golova, a po šest je postigao Victor Garcia.