Aragon nastavio pobjednički niz i zadržao mjesto na španjolskom rukometnom vrhu

Zvonka Keliš • utorak, 02.10.2012.

Momčad Aragona nastavila je s dobrim predstavama u novoj sezoni španjolskog rukometnog prvenstva te je svoje mjesto na vrhu osigurala i slavljem u četvrtom kolu Lige Asobal u kojem su do vrijednog slavlja stigli i rukometaši Ville de Arande.

Villa de Aranda - Fraikin Granollers 31:26 (16:15)

Do svoje druge prvenstvene pobjede nova momčad u elitnom španjolskom rukometnom društvu stigla je na domaćem terenu slaveći nad rukometašima Granollersa s pet pogodaka razlike. Zanimljivo je i napeto bilo u prvom dijelu susreta kojeg je bolje otvorila gostujuća momčad vodstvom 3:1 i 8:5, no domaći trener minutu predaha uzima u pravom trenutku te tako budi svoje igrače koji ubrzo poravnavaju rezultat (12:12). Do odlaska na odmor domaćin je stigao i preokrenuti rezultat u svoju korist, kao i osigurati minimalno vodstvo (16:15).

Nastavak ogleda nije bilo ništa manje uzbudljiv, naime, gosti ubrzo izjednačuju na 18:18 da bi se domaći rukometaši u narednih nekoliko minuta polako, ali sigurno počeli odvajati od svog suparnika (21:20, 23:20). Nakon +3, domaći momci samo povećavaju svoju prednost (28:23, 31:24) te na koncu osiguravaju pobjedu 31:26, kao i nove prvenstvene bodove. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Iker Antonio i Ilija Sladić s po sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Granollersa bio Raul Campos također sa sedam golova.

Cangas - Aragon 25:32 (8:15)

U sklopu četvrtog kola Lige Asobal momčad Aragona pokazala je kako se u ovoj sezoni ozbiljno želi uplesti u borbu za najviše pozicije te je tako slavljem nad Cangasom nastavila svoj pobjednički niz i zadržala mjesto na vrhu ljestvice španjolskog rukometnog prvenstva. Domaćin je u svom novom nastupu u Asobalu korak sa svojim protivnikom uspio držati tek uvodnih 15 minuta nakon kojih gosti preuzimaju susret u potpunosti u svoje ruke. Poveli su tako igrači Aragona 11:6 da bi do isteka 30. minute svoju prednost povisili na sedam pogodaka razlike (15:8).

Gostujuća momčad sa svojom je dominacijom nastavila i u drugom poluvremenu koje otvara vodstvom 18:12 te 23:17, a iako se tada domaći rukometaše pomalo bude to im nije dovoljno kako bi stigli do poravnanja rezultata, kao ni do njegova preokreta. Gostujući rukometaši stoga mirno privode susret kraju te upisuju svoju četvrtu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu (32:25). Odličan je u redovima Aragona bio Antonio Carton s osam pogodaka, dok se kod Cangasa istaknuo David Garcia također s osam golova.