Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 2. kolo, 03.10.2012, 20:45 h, Porto, Estádio do Dragão
Suci: Howard Webb, Michael Mullarkey, Darren Cann (svi Engleska)
Porto
Porto
James Rodriguez 83'
1:0(0:0) Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Maj Gašparac • srijeda, 03.10.2012.

Nogometaši Porta svladali su na domaćem terenu francuski PSG i preuzeli vodstvo u skupini A Lige prvaka. Susret je završen rezultatom 1:0, a pobjedonosni pogodak za domaćine postigao je Rodriguez u završnici utakmice.

Christian Atsu
74'
35
Steven Defour
81'
22
Eliaquim Mangala
90'

Christophe Jallet
62'

Ezequiel Lavezzi
73'

Javier Pastore
80'
Carlo Ancelotti

U dvoboju Porta i PSG-a u drugom kolu Lige prvaka uspješniji su bili portugalski nogometaši koji su pred svojim navijačima slavili rezultatom 1:0 i preuzeli vodstvo u skupini. Unatoč brojnim prilikama domaćina, pobjedonosni pogodak postignut je u samoj završnici susreta, a njegov strijelac je bio James Rodríguez u 83. minuti.

Na samom startu utakmice prvi su opasno zaprijetili domaćini, koji su u početnim minutama kontrolirali igru na terenu. Već u trećoj minuti se nakon dobrog ubačaja Silvestra Varele u izvrsnoj prilici našao James Rodríguez, ali vratar PSG-a Salvatore Sirigu obranio je njegov pokušaj. Dvije minute nakon toga Porto je ponovno imao veliku priliku za dolazak u vodstvo. Ovaj put pokušao je Joao Moutinho, no njegov udarac pogađa vanjsku stranu mreže.

Igrač utakmice

James Rodríguez je nakon brojnih neiskorištenih prilika svoje momčadi u 83. minuti utakmice izvrsno reagirao na ubačaj Fernanda i neobranjivim udarcem svladao vratara PSG-a za tri boda i prvo mjesto Porta na ljestvici.

Gosti iz Pariza izdržali su taj početni pritisak Porta, a prvu priliku stvorili su nakon 12 minuta igre. Glavom je tada iz dobre pozicije pucao Zlatan Ibrahimović, no švedski reprezentativac nije bio precizan. Isti igrač bio je blizu postizanja pogotka nedugo kasnije kada je opasno pucao, no njegov udarac zaustavio je dobrom obranom vratar Porta Helton.

Nakon tih pokušaja gostiju, uzvratili su i domaći nogometaši. Ponovno se u vrlo dobroj prilici našao Rodriguez, koji je pucao glavom sa šest metara nakon ubačaja Moutinha, ali njegov udarac odlazi iznad gola. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao te su momčadi otišle na odmor s početnih 0:0.

Nogometaši Porta nastavili su s dobrom igrom i u drugom dijelu. Na samom startu pokušao je Jackson Martinez, a nedugo kasnije se ponovno u dobroj prilici našao Rodriguez, ali nije imao uspjeha. Pola sata prije kraja utakmice bezuspješno je zaprijetio i Varela.

Upornost nogometaša Porta konačno se isplatila sedam minuta prije kraja utakmice. Rodríguez je tada nakon brojnih neuspješnih pokušaja odličnim udacem svladao Sirigua i doveo svoju momčad u vodstvo. Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao.