1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 05.10.2012, 16:00 h, Zagrebm, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 350
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Borut Križarić (Čakovec), Goran Dević (Koprivnica)

Kramarić u posljednjim sekundama srušio Zadar

S Maksimira:Maj Gašparac, Ante Dubravac • petak, 05.10.2012.

Nogometaši Lokomotive svladali su Zadar u prvoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige. Konačan rezultat susreta bio je 2:1, a pobjedu Lokomotivi je donio Andrej Kramarić iz slobodnog udarca u samoj završnici utakmice.

Ivan Anton Vasilj
64'
8
Jakov Surać
70'
2
Josip Bilaver
83'
Ferdo Milin

U prvoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive svladali su na Maksimiru Zadar 2:1. Gosti su poveli u prvom poluvremenu i držali svoje vodstvo do završnice susreta, kada su domaćini uspjeli preokrenuti i izboriti sva tri boda.

Domaći nogometaši od samog početka utakmice preuzeli su kontrolu na terenu i nastojali stići do pogotka, dok su se Zadrani disciplinirano branili i pokušali zaprijetiti iz kontranapada. Unatoč terenskoj inicijativi, momčad Tomislava Ivkovića nije uspjela probiti obranu gostiju, koji su uspjeli iznenaditi Lokose i u 23. minuti stići do vodstva.

Tada je nakon brze akcije Zadrana povratnu loptu s boka poslao Marcel Heister i pronašao Josipa Ivančića koji je preciznim udarcem sa 16 metara svladao domaćeg vratara.

Nakon što su primili pogodak, Lokosi su odmah pokušali izjednačiti. Zaprijetili su Mate Maleš i Karlo Bručić, ali bezuspješno.Pred sam kraj prvog poluvremena Lokosi su pokušali preko Lamina Samateha, koji je pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali nije bio precizan.

Nogometaši Lokomotive nastavili su s pritiskom i na početku drugog dijela. Nakon dodavanja Marija Muse, pucao je Domagoj Antolić, ali njegov udarac zaustavlja vratar Zadra Tomo Gluić. U narednim minutama gostujući nogometaši nastavili su s pritiskom, pokušao je i Tomislav Barbarić iz slobodnog udarca, ali rezultat se nije mijenjao.

U 69. minuti utakmice prvi put u drugom poluvremenu zaprijetili su i gosti. Pucao je Ivan Ćurjurić, no nije bio precizan, a ubrzo kasnije bezuspješno je zaprijetio i Ivan-Anton Vasilj.

Nakon što gosti nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike, do pogotka i željenog izjednačenja su došli domaćini. Sam je pred vratara Zadra Gluića u 79. minuti izbio Bručić i sigurno ga svladao za 1:1.

Do kraja utakmice Lokosi su nastojali doći do sva tri boda, a njihovi pokušaji urodili su plodom u posljednjim trenucima susreta. U zadnjoj minuti susreta Andrej Kramarić krenuo je sam prema golu gostiju, kada ga je na rubu kaznenog prostora srušio Bilen.

Sudac Svilokos isključio je igrača Zadra i dodijelio slobodan udarac Lokomotivi, iz kojeg je lijepim udarcem pogodio Kramarić.

• nido05.10.2012. u 23:51
    Bravo Krama, strpi se do zime a onda si udarna igla Dinama!!!
    nido
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 23:47
    kako odvratno već postaje čitanje komentara o namještaljkama i spominjanje mamića.. čovjek se ponada da će pročitati nešto pametno i čak i letimični pogled na komentare je iritantan.. predlažem moderatorima da naprave za svaki tekst dva foruma-jedan za pljuvače i jedan za pristojne komentare..
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 21:30
    lokomotiva ima inicijativu ajmo reć 75% utakmice, zadrani igraju dobro, ali dobiju zasluženo 3 žuta kartona i jedan crveni, slobodnjak neupitan, kramarić ga fantastično realizira i onda se tu pojavi nekoliko velikih nogometnih stručnjaka i kažu da je utakmica namještena. idući put barem pogledajte... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 20:34
    moram priznati da već neko vrijeme čitam strašno idiotske komentare likova koje sport zapravo ni ne zanima nego samo trolanje i svađanje koje liječi njihove životne frustracije kompleksa manje vrijednosti. isto tako čitam i komentare onih normalnih koji se žale na to jer uistinu više nego ikad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 20:12
    vidim opet ima ovih sa namještaljkama. je li, majke ti, pa daj nam javite koji put prije utakmice pa da znamo stavit neke novce i izaći iz ove krize. po nekima očito se više, nakon penala, ne smiju sudit ni slobodnjaci protiv nekih jer je to odmah pljačka...