MAXtv Prva liga, 11. kolo, 05.10.2012, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur, Goran Gabrilo (oba Split)

Josip Tolić • petak, 05.10.2012.

U drugoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj Zagreb i zaprešićki Inter podijelili su bodove u lokalnom derbiju odigravši 1:1. Iako su gosti bili bolji u prvom poluvremenu, imali vodstvo i nekoliko dobrih prilika za rješenje utakmice, Pjesnici su se u nastavku uspjeli probuditi i izjednačiti i umalo došli do pobjede.

Josip Jurendić
75'
8
Sven Dedić
86'

Borko Gorgiev
53'
13
Filip Šćrbec
80'
22
Tomi Jurić
90'
Borimir Perković

Nogometaši Zagreba očito su pretplaćeni za dramatične završnice svojih susreta u posljednje vrijeme, barem kada su domaćinstva u pitanju. U susretu 11. kola domaćeg prvenstva u Kranjčevićevu je stigao zaprešićki Inter, zabio vodeći pogodak i veći dio utakmice izgledao kao siguran osvajač troboda, ali onda je sastav Luke Bonačića počeo igrati bolje i spasio bod. A mogao je i do sva tri.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga pred 500-tinjak gledatelja stadiona u Kranjčevićevoj, Div iz predgrađa došao je do početne prednosti pogotkom kapetana Tomislava Šarića nakon što je Vidaković odbio udarac Plazanića.

Ključni događaj

Zagreb je u prvom dijelu Interu "nudio" mnogo više od tek jednog pogotka i Zaprešićani su na predah mogli otići mnogo većom prednošću koja bi jamčila smiren nastavak. Da je Ante Budimir, heroj iz Zadra, bio malo precizniji u 39. minuti i pogodio iz vrlo obećavajuće prilike unutar šesnaesterca domaćih, vjerojatno bismo pričali o sigurnoj pobjedi žutih. Ovako, Zagreb se uspio vratiti.

Zaredalo je još nekoliko prilika žutih do same završnice dvoboja, a onda je Besart Abdurahimi još jednom preokrenuo zbivanja na Zagrebovu terenu i solo-akcijom u 67. minuti poravnao rezultat. Bilo je do kraja utakmice prijetnji pred oba gola, posebice onog zaprešićkog, ali se rezultat više nije mijenjao.

Prema početku utakmice, nitko nije mogao predvidjeti da će završetak biti tako uzbudljiv i otvoren. U prvih desetak minuta tek su centaršutevi predstavljali opasnost za vratare, a onda je Jakub Vojtuš, Slovak na posudbi iz "pravog", milanskog Intera, s 20-ak metara imao dobru priliku dati Pjesnicima početak iz snova, ali nije pogodio.

Pomalo letargičnu prvu polovicu prvog dijela, izuzev Vojtušova pokušaja, razbio je gostujući kapetan Tomislav Šarić spretnom reakcijom u 26. minuti. Nakon ubačaja s boka Plazanić je dobrim udarcem natjerao domaćeg vratara Vidakovića da odbije loptu natrag u polje. Prvi na njoj bio je Šarić i pospremio je u mrežu za 0:1.

Rezultatski zaostatak nije previše zabrinjvao nogometaše u bijelim majicama te žuta obrana nije imala previše posla do predaha, no zato je još jednom "fijuknulo" na drugoj strani. Nekoliko minuta prije kraja prvog dijela Ante Budimir, autor hat-tricka protiv Zadra u devetom kolu, mogao je praktički riješiti pitanje pobjednika kada se našao u izglednoj prilici u kaznenom prostoru iskosa na 12-ak metara, ali nije dobro namjestio ciljnik.

Igrač utakmice

Zagreb je u drugoj utakmici na domaćem terenu u nizu pokazao da ima karakter vratiti se nakon početnog zaostatka i ostati neporažen, a glavni autor "buđenja" Pjesnika ponovno je bio Besart Abdurahimi. Sjajnom solo-akcijom točno na sredini drugog poluvremena poravnao je rezultat, donio živosti u svoju momčad i pokazao treneru Bonačiću da na njega može ozbiljno računati.

Promašaj će se poslije pokazati skupim za Zaprešićane, baš kao i neiskorištena prilika 17-godišnjeg Makedonca Borka Gorgieva nakon sat vremena igre, koji je netom prije dobio priliku zaigrati za Diva iz predgrađa. U dobroj poziciji za šut blokirao ga je iskusni stoper Safet Nadarević.

Proradio je potom konačno "znak za uzbunu" kod Pjesnika i njihova razigravača Besarta Abdurahimija. Asistent i strijelac u pobjedi protiv Splita prije dva tjedna ovaj je put objedinio te dvije uloge u jednu i sam si iskreirao gol. Prošao je po desnoj strani domaći veznjak, riješio se dvojice gostujućih igrača, potom zaobišao i vratara Santinija i pogodio donji desni kut za 1:1.

Vidio je Zagreb da je Inter ostao "na krivoj nozi" nakon primljenog pogotka pa je u završnici Bonačić sve karte bacio u napad. Teško su Zaprešićani živjeli u posljednjih deset minuta, kada su prijetili Medić i Štrok, a Santini morao izbacivati u korner. Silna ofenziva mogla se obiti o glavu domaćima kada se Oršić u kontri našao u sjajnoj prilici za novo vodstvo Intera, ali Oršulić ga je na vrijeme zaustavio.

Ovo je Bonačićevom klubu peti osvojeni bod u sezoni, ali i u posljednja četiri kola s kojim, međutim, još uvijek ostaje posljednji na ljestvici, šest bodova iznad crte ispadanja. Tamo se nalazi upravo Inter koji je nastavio niz neporaženosti trećim remijem u posljednje četiri utakmice. U idućem kolu za dva tjedna Inter dočekuje Dinamo, a Zagreb ide na noge Lokomotivi.

• Obrisan korisnik08.10.2012. u 13:08
    mb54st totalno si u pravu, no nažalost white zg ti je dao točan odgovor. Situacija u klubu je upravo takva da oporbe nema niti postoji mogućnost uopće da nastane neka antiMedić struja koja bi ga mogla smijeniti ili zatražiti njegovu ostavku.Osigurao si je poziciju bolje nego Marković!
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 22:30
    Jedini je problem u svemu tome sto je Medic klub tako prilagodio, da ga je nemoguce legalno vratiti u red. Eventualno kad bi se moglo sa skupstinarima koji su pak njegovi ljudi izvesti stogod radikalno. Sto je manje vjerojatno. Preostaje glas navijaca i javnosti. Al to mora biti GLASINA, ne glasic.
  • mb54st07.10.2012. u 19:09
    Žalosno a istinito da najstariji klub u Hrvatskoj padne na ovako na niske grane.Ovdje nije u pitanju trener već nešto drugo pogubno za klub i Hrvatski nogometgdje su pojedinci, ne samo u Zagrebu, uzeli sebi za pravo da su predsjedniciklubova i treneri, odnosno sastavljaju momčad po svom naumu a... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 15:25
    Ambicije potonu u nepravdi sastava momčadi.Promjenilo se par trenera i sve isto,,što to govori??Da neko drugi sastavlja momčad,pa eto rezultata
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 09:34
    Ekipa, od iduce sezone je liga 10. Tako da ako od 3 kluba koja bi morala ispasti, ispadnu samo 2, jer drugoligas nece imati licencu, mi smo u banani. Sumnjam iskreno da cemo se popeti iznad 10mj. Ovo je najlosija momcad u blizoj povjesti Zagreba. Tako da bojim se da cemo mi gledati drugoligaski... [više na forumu]