Liga prvaka - Skupina B, 3. kolo, 11.10.2012.
Kiel 35:14 CSM Constanta
CSM Constanta

Kiel deklasirao Constantu dopustivši joj sedam pogodaka po poluvremenu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.10.2012.

Sastav Alfreda Gislasona u je trećem kolu Skupine B rukometne Lige prvaka imao više nego lagan posao. Domaći dvoboj protiv Constante lako bi se mogao okarakterizirati kao trening za momčad europskog prvaka. Gosti su u 60 minuta u mrežu Zebri pospremili tek 14 lopti...

THW Kiel - Constanta 35:14 (16:7)

Rukometaši Kiela i treći su dvoboj ovosezonskog izdanja Lige prvaka riješili u svoju korist te se s maksimalnih šest bodova nalaze na prvom mjestu Skupine B. Treće kolo donijelo im je domaći sraz protiv posljednjeplasirane Constante i iako je malo tko ostavljao prostora za eventualna iznenađenja rumunjska momčad neće po dobrome pamtiti gostovanje u Njemačkoj.

Osim što je sastav kojim ravna upisao +21 pobjedu, struka Kiela uspjela je za daljnje izazove odmoriti kapetana Marcusa Ahlma i Arona Palmarssona koji uopće nisu ulazili u igru, a smanjenu minutažu upisao je i Filip Jicha koji je mrežu Constante tako pogodio samo jednom. Vukli su zato Momir Ilić i Daniel Narcisse, svaki s po pet zgoditaka, dok su posebno raspoloženi bili vratari. Omeyer je u 40 minuta provedenih na terenu skupio 14 pravovremenih reakcija, dok je Palicka tom učinku dodao svojih 11.

Od samoga starta utakmica se kretala samo u jednom smjeru. Zebre su dvoboj otvorile 5:0 serijom u prvih pet minuta dvoboja, dok su gosti pet minuta kasnije imali tek jedan precizan šut. Uspio je rumunjski predstavnik u 14. minuti smanjiti na -3, ali nada da je moguće uhvatiti priključak nije bila dugoga vijeka.

Dvije minuta prije odlaska na predak Kiel se popeo na visokih 15:5. U takvoj utakmici domaći nisu imali razloga jurišati po svaku cijenu, no Gislasona je sigurno razveselila predstava njegove momčadi u obrani koja u prvih pola sata nije uspjela zaustaviti samo sedam šuteva.

Jednako toliko pogodaka domaći je vratarski dvojac primio i u nastavku susreta, no napad je iskoristio mogućnost koju im je protivnik dao i postigavši ukupno 35 pogodaka poboljšao gol razliku. Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla za domaćina dok su se rukometaši Constante i dalje mučili u obje faze igre. U posljednjih 15-tak minuta susreta ušlo se pri velikih 29:10 da bi Zebre na kraju stigle do pobjede od čak 21 pogotka razlike.

Bez obzira na konačan rezultat kao plod razlike u kvaliteti gosti su se predstavili u borbenom izdanju pa su tako ukupno deset minuta igrali s igrače manje. No Kiel ih je u četvrtak nadmašio i po broju isključenja skupivši šest puta po dvije minute kazne. Najuspješniji ofenzivac Constante bio je Angelovski s četiri gola, dok je vratar Stanescu odradio punu minutažu i skupio devet obrana.