U Celju pao Sävehof, Rusi bolji od Francuza

Ivana Strahija • nedjelja, 14.10.2012.

U Skupini B Lige prvaka slovensko Celje je ugostilo švedski IK Sävehof te slavilo s +6, upisavši svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni. I dok su Slovenci ostali u igri za osvajanje četvrtog mjesta tablice, u Skupini C je Chambery već pod velikim upitnikom, nakon što je na gostovanju u Rusiji opet ostao bez bodova.

Celje Pivovarna Laško - IK Savehof 31:25 (17:14)

U Celju je domaća momčad, nakon lijepe predstave protiv Atletico Madrida prošlog tjedna, imala još veću potporu iz gledališta, a svojim se navijačima odužila na najbolji mogući način. Pobjedom nad švedskim predstavnikom u Ligi prvaka Celjani su također zauzeli četvrtu poziciju tablice, s koje ne žele više pasti.

Vladan Matič, trener Celja: "Naši vratari su već jedno vrijeme u sjajnoj formi i izvlače nas kad nam ne ide, nadam se da će tako i ostati. Imali smo i danas problema u igri, no igrali smo opuštenije, a posebno moram pohvaliti našu vanjsku liniju, Mačkovšeka i Zelenoviča, koji su dali važan doprinos."

Iako je momčad Vladana Matiča u susret ušla desetkovana ozljedama, to se nije moglo iščitati iz rezultata, koji je već u sedmoj minuti glasio 5:1. Kako su minute prolazile to su Celjani stajali sve bolje, a posebni je doprinos kolektivnom naporu dao vratar Skok, koji je u prvih 30 minuta imao 13 obrana.

Gosti iz Švedske pokušali su parirati izmjenama, Magnus Johansson koristio je dužu klupu, no najviše što su uspjeli bilo je doći do -3 s kojima se ide na odmor. U drugom dijelu, uz domaće isključenje, razlika pada na -2, ali se slovenska strana brzo snašla i digla rezultat na +6 (22:16). Ponovno je domaće redove poremetila sudačka odluka, crveni karton za srednjeg vanjskog Poteka, pa Šveđani smanjuju na četiri razlike, da bi Celjani i opet pokazali odlučnost i otišli čak na 30:23.

Magnus Johansson, trener Savehofa je nakon susreta ostao razočaran, ne samo rezultatom nego i prezentacijom svojih igrača: "Nismo igrali onako kako smo se dogovorili, dok je Celje imalo odličnu obranu, počevši od vratara. Nije nam uspjelo uhvatiti domaće i dostići ih, a pobjeda Celja je zaslužena."

St. Peterburg HC - Chambery Savoie 31:27 (19:12)

U Chamberyju je nada sve manja da će se ove sezone proći u knock-out fazu Lige prvaka. Momčad Damira Bičanića, koji je doduše ozlijeđen i nije igrao, u Rusiji je od St Peterburga doživjela svoj treći poraz u ovom izdanju elitnog natjecanja te sad drži samo dno tablice Skupine C. Pred početak utakmice su naime obje momčadi bile na nula bodova, no sad je francuska ekipa ostala usamljena na začelju.

Rusi su brzo došli u prednost i onda je konstantno povećavali, a iako je Edin Bašić s deset golova u dresu Chamberyja imao dobar dan, njegovi ga suigrači nisu pratili. Dobar je na golu bio i Damoulin, koji međutim nije uspio spriječiti Ruse da u 44. minuti dođu do uvjerljivih +9 (26:17). Tek je duža klupa Francuza na kraju presudila smanjenju razlike i ublažavanju poraza na konačnih -4.