Academia Octavio Vigo 33:31 La Rioja
La Rioja

Academia Octavio u posljednjim minutama izborila pobjedu nad La Riojom

Zvonka Keliš • petak, 12.10.2012.

Momčad Academije Octavio u sklopu šestog je kola Lige Asobal stigla do svoje prve prvenstvene pobjede ove sezone svladavši na domaćem terenu rukometaše Naturhouse La Rioje.

Nakon što su najbolje španjolske momčadi iz protekle sezone svoje susrete šestog kola Lige Asobal odigrale sredinom ovoga tjedna vrijeme je bilo da početkom vikenda na rukometne terene diljem Španjolske polako počnu izlaziti i preostali sudionici španjolskog prvenstva.

U Vigo je tako stigla momčad Naturhouse La Rioje koja je u dosadašnjem dijelu prvenstvu dobrom igrom ostvarila četiri pobjede i tek jednog poraza, dok se domaćin, ekipa Academije Octavio, nije mogao pohvaliti tako dobrim učinkom. Naime, rukometaši Academije upisali su tri poraza i dva remija te su do prve pobjede u prvenstvu ove sezone morali čekati upravo šesto kolo.

Gosti su bolje otvorili susret, poveli 3:0 pa i 5:1 da bi ubrzo stigli i do pet pogodaka prednosti (7:2) te se činilo kako će uslijediti novi poraz domaćina. No, domaća se momčad tada polako budi, stiže na minus dva te do same završnice prvoga dijela puše za vrat gostujućoj momčadi, a uspijeva i izjednačiti rezultat na 14:14. Međutim, igrači La Rioje tada ubrzavaju ritam, potpuno zaustavljaju protivnika te s četiri uzastopna pogotka u posljednjim minutama prvoga poluvremena osiguravaju vodstvo 20:16.

Domaći trener Enrique Dominguez Munaiz za vrijeme predaha dobro je posložio redove svoje momčadi te ona odmah po povratku na teren vraća susret na sam početak. Domaći su rukometaši prvo sustigli svog suparnika (20:22) da bi ubrzo i poravnali rezultat na 23:23 nakon čega slijedi ona prava borba za prvenstvene bodove. Pogodak za pogodak igralo se sve do posljednjih pet minuta ogleda u koje gostujući rukometaši ulaze s minimalnom prednošću (31:30), no igrači Academije Octavio tada zaustavljaju svog protivnika te serijom 3-0 za konačnih 33:31 upisuju svoju prvu ovosezonsku pobjedu u Ligi Asobal.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Rafael Dasilva i Pablo Cacheda sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Naturhouse La Rioje bio Niko Mindegia s osam golova.

U subotu će u sklopu šestog kola Lige Asobal snage odmjeriti momčadi Cuence i Aragona, Palme del Rio i Guadalajare te Huesce i Granollersa, dok će u nedjelju kolo kompletirati Anaitasuna i Valladolid.