Barcelona i Atletico Madrid nastavili s domaćim pobjedama uoči novih ispita u Ligi prvaka

Igor Šestak • četvrtak, 11.10.2012.

Španjolski predstavnici u rukometnoj Ligi prvaka svoje su prvenstvene obaveze odradili u srijedu. Atletico i Barcelona stigli su do šestih uzastopnih pobjeda i zadržali maksimalni učinak. Atletico je do bodova došao prilično teško, dok je Barceloni za uvjerljivu pobjedu dostatno bilo dobro drugo poluvrijeme Za iznenađenje se pak pobrinula momčad Cangasa koja je nanijela prvi poraz Ademar Leonu.

Alser Puerto Sagunto - Atletico de Madrid 29:31 (14:15)

Rukometaši Atletico Madrida upisali su i šestu uzastopnu pobjedu u isto toliko kola španjolskog prvenstva, ali su do nje došli teže no što se moglo očekivati. Gostovali su kod Porto Sagunta, momčadi koja je u dosadašnjem dijelu natjecanja osvojila tek dva boda, i bodove osigurali u samoj završnici. Trener Atletica Talant Dujšebajev u ovoj utakmici nije koristio usluge hrvatskih igrača, Ivana Balića i Jakova Gojuna. jer zbog napornog ritma utakmica nastoji rasporediti snagu svojih igrača. Atletico će ponovno na parket u nedjelju protiv Veszprema u Ligi prvaka.

Momčad iz glavnog grada u trećoj minuti je povela s 3:1, ali su domaćini odmah uhvatili priključak i kroz cijelo prvo poluvrijeme igrali sasvim ravnopravno protiv objektivno snažnijeg protivnika. Golom Gomisa u 18. minuti Puerto Sagunto je poveo s 11:9, u 25. minuti je bilo 13:11, ali su onda gosti ubacili u višu brzinu i završili poluvrijeme s golom prednosti.

Početkom nastavka Atletico se odvojio na plus tri, a u 39. minuti je Barachet zabio za vodstvo 22:17. Činilo se kako će Madriđani od tog trenutka lako privesti utakmicu kraju, ali su si dozvolili još jedno opuštanje. Puerto Sagunto je do 47. minute smanjio zaostatak na jedan gol i opasno prijetio izjednačenjem rezultata do 53. minute.Tada je dva brza pogotka zabio Lazarov i odveo Atletico na mirnih plus tri.

Najefikasniji igrač Atletica bio je Markussen sa šest golova. Lazarov je realizirao dva od tri sedmerca, a tri pogotka je dodao iz igre. Joan Canellas i Eduard Fernandez zabili su po četiri pogotka. Za Puerto Sagunto odlično je odigrao Fernando Latorre Gomis koji je iz 13 pokušaja postigao 11 golova. Pet golova je zabio Sergio Martos, a četiri Javier Martinez. Vratari su imali slabu večer. Domaći David Torres je obranio osam lopti, a Hombrados i Antonio Garcia Diaz su na vratima Atletica imali tek šest obrana.

Villa de Aranda - FC Barcelona Intersport 19:31 (9:12)

Kao i u dosadašnjem dijelu prvenstva, tako je i u šestom kolu Barcelona bila daleko uvjerljivija od svojih velikih rivala iz Madrida. Momčad Xavija Pascuala do svoje je šeste uzastopne pobjede stigla s plus 13 protiv Ville de Arande. U subotu Barcelonu očekuje utakmica protiv Dinama iz Minska u trećem kolu Lige prvaka.

U prvom poluvremenu Barcelona nije bila prava i uspjela je postići tek 12 golova. Domaćini, koji su u prvih pet kola triput slavili, veći su dio poluvremena bili u zaostatku, ali su držali priključak. No, u drugom dijelu je Barcelonin napad funkcionirao daleko bolje i postigao čak 19 golova. Domaćini takav tempo nisu mogli pratiti i nije im preostalo ništa drugo nego čestitati Kataloncima.

U redovima Barcelone sa sedam golova se istaknuo Rocas, Rutenka je zabio četiri, a po tri su dodali Stranovsky, Aguirrezabalaga, Gurbindo i Raul Entrerrios. Prvi strijelac domaće momčadi bio je Iker Antonio s četiri gola, a po tri su zabili Garanyul i Alberto Camino.

Cangas - Reale Ademar Leon 29:28 (15:17)

Ademar Leon je u prvih pet kola četiri puta pobijedio i jednom remizirao, a u šestom kolu je stigao i prvi poraz. Dogodio se na gostovanju na kojem se to baš nije moglo očekivati. Kod Cangasa, momčadi koja je do te utakmice osvojila tek dva boda. No, očito su misli igrača Ademara već bile na idućem dvoboju Lige prvaka, onom protiv Partizana u subotu.

U prvih 30 minuta se igralo izjednačeno, s čestim rezultatskim preokretima, ali Ademar Leon je u završnici prvog poluvremena poveo sa 17:15 i činilo se kako je na dobrom putu da ostvari očekivanu pobjedu. Vodili su gosti i s 20:17, ali je Cangas režirao još jedan preokret odličnom serijom 4:0. Imali su i domaćini u jednom trenutku tri gola prednosti, ali se utakmica odlučivala u neizvjesnoj završnici. Domaći rukometaši su se bolje snašli i stigli do svoje druge pobjede u sezoni.

Prvo ime Cangasa bio je Pousada sa sedam golova, a David Garcia i Adrian Rosales su zabili šest. Kod Ademar Leona se istaknuo Ruesga s devet golova, a po četiri su zabili Borges i Golubović. U sastavu Ademar Leona našao se i hrvatski vratar Matej Ašanin.

Preostale utakmice šestog kola lige Asobal na rasporedu su od petka do nedjelje.