Aragon stigao do treće pozicije u Ligi Asobal, Palma del Rio osvojila prve bodove

Zvonka Keliš • nedjelja, 14.10.2012.

U sklopu šestoga kola španjolskog rukometnog prvenstva momčad Aragona slavljem nad Cuencom stigla je do treće pozicije u Ligi Asobal, dok su pobjede ostvarile i ekipe Granollersa te Palme del Rio kojoj je ovo ujedno bilo i prvo prvenstveno slavlje. Kolo je u nedjelju kompletirao dvoboj začelja između Anaitasune i Valladolida koji je završio podjelom bodova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Aragon 24:26 (13:11)

Rukometaši Aragona nastavili su s dobrim igrama i u šestom kolu Lige Asobal u sklopu kojeg su stigli u goste momčadi Cuence te su upisali svoju petu pobjedu ove sezone. Iako je domaćin bolje otvorio susret te je poveo 7:3, gosti se polako, ali sigurno bude te se približavaju domaćem vodstvu (6:8, 10:11). Do odlaska na odmor domaća se momčad ipak uspijeva odvojiti na dva pogotka prednosti (13:11).

Gostujuća momčad u uvodnim minutama nastavka preokreće rezultat u svoju korist te stiže do vodstva 17:16, no domaći se rukometaši ne predaju te ubrzo slijedi prava borba za bodove. Povela je Cuenca 20:18 i 22:21, no u samoj završnici gostujući rukometaši bivaju sigurni te ostvaruju konačnu pobjedu 26:24 čime dolaze do treće pozicije u prvenstvu. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alex Dujšebajev sa sedam postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Cuence bili Pablo Simonet i Guillermo Corzo s po šest golova.

Huesca - Fraikin Granollers 24:25 (10:10)

Do svoje druge prvenstvene pobjede momčad Granollersa morala je čekati sve do šestoga kola koje ju je dovelo u goste Huesci gdje je u samoj završnici uspjela osigurati minimalnu pobjedu. Poveli su gosti na samom startu susreta 4:3, a potom i 6:4 nakon čega je uslijedila igra pogodak za pogodak u kojoj se Granollers ipak nešto bolje snašao (9:7). Međutim, u posljednjim minutama prvoga dijela budi se domaćin koji s dva uzastopna pogotka poravnava rezultat na 10:10.

Zanimljivo je bilo i u drugom poluvremenu ogleda u koji bolje ulazi domaća momčad (12:10, 19:16). Tri pogotka prednosti domaći su rukometaši čuvali sve do posljednjih pet minuta kada gostujuća momčad serijom 4-0 osigurava vodstvo 24:23, deset sekundi prije kraja Abraham Rochel izjednačava rezultat, no na drugoj strani tri sekunde prije isteka 60. minute uspješan biva Eloy Felez Reyes i Granollers kući odnosi pobjedu 25:24, kao i nove prvenstvene bodove. Odličan je u redovima Granollersa bio Rodrigo Salinas s devet pogodaka, dok se kod Huesce istaknuo Alvaro Ruiz s osam golova.

Palma del Rio - Guadalajara 28:26 (14:12)

Nova ekipa u elitnom španjolskom rukometnom društvu, Palma del Rio, u šestom je kolu Lige Asobal pobjedom nad Guadalajarom stigla do svojih prvih prvenstvenih bodova. Nakon minimalnog uvodnog vodstva gostiju 2:1 domaćin ubacuje u brzinu više te se odvaja na 7:5 da bi se potom ipak nastavila zanimljiva i uzbudljiva borba za bodove. Uslijedilo je, naime, izjednačenje 8:8 i 11:11, no domaća se momčad do kraja prvoga dijela othrvala svom protivniku te je povela 14:12.

Odlučni su nakon kratkog predaha bili domaći rukometaši u svom naumu da osvoje svoje prve bodove u prvenstvu te su tako u 11 minuta igre u drugom dijelu stigli do tada najveće prednosti u dvoboju (20:16) koju potom više nisu ispustili. Ubrzo su igrači Palme del Rio imali i +5 (27:22), dok su na koncu upisali pobjedu 28:26. U pobjedu svoje momčadi Dani Hernandez i Juanlu Moyano ugradili su po šest pogodaka, dok je Jorge Fontenla za Guadalajaru zabio isto toliko golova.

Helvetia Anaitasuna - Cuatro Rayas Valladolid 29:29 (15:16)

Nedjelja prijepodne u Pamploni je bila rezervirana za dvoboj dvije momčadi sa začelja španjolskog prvenstva, Anaitasune i Valladolida, koji je na koncu završio podjelom bodova. Izjednačeno je bilo tek u uvodnim minutama ogleda da bi se gosti potom s nekoliko serija pogodaka odvojili na velikih 13:7. Uspio se potom domaćin približiti prvo na tri gola zaostatka (10:13), a do konca prvoga dijela i na minus jedan (15:16).

Zanimljivo je bilo i u nastavku susreta čijih je prvih desetak minuta pripalo domaćoj momčadi (23:20), no ne zadugo, naime, ona gostujuća do sredine drugoga poluvremena preokreće rezultat u svoju korist (24:23). Uslijedila je potom igra pogodak za pogodak u kojoj se nijedna od momčadi nije uspjela znatnije odvojiti te je semafor stoga na koncu pokazivao rezultat 29:29. Vrlo dobar je kod Anaitasune bio Ricard Reig sa šest pogodaka, dok je sjajan kod Valladolida bio Victor Alonso s osam golova.