Bundesliga, 8. kolo, 20.10.2012, 18:30 h
Werder Bremen 4:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Werder se lako obračunao s Borussijom Mönchengladbach

Lovro Štrbinić • subota, 20.10.2012.

Nogometaši Werdera u susretu osmog kola Bundeslige upisali su treću ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. S uvjerljivih 4:0 deklasirali su goste iz Mönchengladbacha i preskočili ih na ljestvici.

Posljednja subotnja utakmica njemačke Bundeslige donijela je dvoboj Werdera i Borussije M. u Bremenu. Bio je to susret klubova iz sredine tablice, s dosad sličnim bodovnim učinkom.

Od samog početka susreta domaćini su pokazali da razmišljaju samo o pobjedi, ali prvi pokušaji igrača Werdera nisu bili dovoljno precizni. Točnije, nije bio niti jedan do posljednjih desetak minuta prvog dijela.

U 37. minuti susreta Kevin De Bruyne je pronašao Nilsa Petersena, koji je glavom doveo domaćine u vodstvo. U posljednjoj minuti prvog poluvremena za povećanje vodstva zabio je i Marko Arnautović, nakon dodavanja Aarona Hunta.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velike promjene, Werder je i dalje bio raspoloženiji suparnik, što su još jednom u pogodak pretvorili u 76. minuti, kad je Arnautović preuzeo ulogu asistenta, a u strijelce se upisao i Nicklas Füllkrug.

Do kraja utakmice gledatelji na Weseru vidjeli su još jedan pogodak, ponovno u mreži gostiju iz Mönchengladbacha. Loptu u mrežu ovaj put je pospremio Zlatko Junuzović i zaključio rezultat na konačnih 4:0.