Bundesliga, 8. kolo, 19.10.2012, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 3:3 Greuther Fürth
Greuther Fürth

Borna Rupnik • petak, 19.10.2012.

Uvod u osmo kolo Bundeslige bio je sjajan - Hoffenheim i Greuther Fürth odigrali su 3:3, uz tri pogotka u posljednjih desetak minuta, pri čemu su gosti do boda došli u sudačkoj nadoknadi...

Greuther Fürth, novi član prvog razreda njemačkog nogometa, stigao je na noge Hoffenheimu kao posljednjeplasirana momčad na tablici, no kući se može vratiti itekako zadovoljan. Tri je puta bio u rezultatskom minusu, a naposljetku je uzeo bod.

Domaćin je do vodstva stigao u osmoj minuti, kada je Rudy izveo prekid, a Firmino bez većih poteškoća iz blizine postigao pogodak glavom. Na odmor se otišlo s 1:1 na semaforu, zahvaljujući Stieberu, koji je zasluženo izjednačenje donio preciznim udarcem lijevom nogom, nakon obrane domaćeg vratara.

Joselu je sredinom drugog poluvremena osigurao novu prednost za Hoffenheim, na asistenciju Vollanda, da bi u 84. minuti praktično iz ničega, udarcem iz daljine, Prib zabio za 2:2.

Igrala se 87. minuta kada je Joselu postigao svoj drugi pogodak na utakmici, ponovno na dodavanje Vollanda, ali Greuther Fürth je poraz izbjegao u drugoj minuti sudačke nadoknade. Stieber je ubacio, a Sobiech glavom pronašao suprotni kut za veliko veselje gostiju.