Nova sjajna domaća predstava Alkara

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 20.10.2012.

Alkar je u trećem kolu A-1 lige ponovio igru iz prvog kola kada su svladali Križevce, a čak je to u većem dijelu utakmice s Osječanima djelovalo još i bolje, bez padova u igri i konstantno od prve do posljednje minute. Summa summarum i više nego zaslužena pobjeda domaćih pred ponovno odlično popunjenom sinjskom dvoranom.

Alkar - Osječki sokol 98:79 (23:20, 28:17, 18:18, 29:22)

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 700

Suci: Anzulović (Zagreb), Kardum (Zagreb), Roglić (Split)

Alkar: Jugo (8), Bilić (15), M. Modrić (2), S. Modrić (12), Matić (12), Boban, Gaurina (18), Šipić (8), Ivišić (5), Ćurković, Župić (12), Kanaet (6).
Trener: Damir Milačić

Osječki sokol: Tucaković (2), Price (6), Šarac (13), Budimir (9), Brnas (4), Krolo (4), D. Radoš, Tomeljak (13), Kolovrat (8), T. Radoš (17), Kozić, Madunić (3).
Trener: Zoran Helbich

Skokovi: Alkar 31; Osječki sokol 25

Asistencije: Alkar 17; Osječki sokol 13

Osobne pogreške: Alkar 25; Osječki sokol 24

Alkar je protiv Osječkog sokola od prve minute kontrolirao tijek susreta, gosti su se nekoliko puta vraćali, prije svega zahvaljujući vanjskim šutevima, ali nekonstantnost i neuigranost su se ipak pokazali kao prevelik problem, koji je na vrućem sinjskom parketu bio posebno izražen.

Bolje su u susret ušli domaći košarkaši, odlično su koristili brzinu i prilično lako dolazili pozicije za postizanje koševa (12:6, peta minuta), dok su se gosti u uvodnom dijelu opredijelili za unutarnju igru, što je bilo i sasvim razumljivo s obzirom da razlika u visini obilato bila na njihovoj strani.

Damir Milačić, trener Alkara: "Vidite, ja koji sam svaki dan s ovim igračima znam koliko oni vrijede i drago mi je da su potvrdili da je utakmica protiv Zaboka bila splet nesretnih okolnosti. Odlično igramo pred našom publikom, dobro smo skakali i imali velik broj asistencija, što nije bio slučaj u zadnjoj utakmici. Bespoštedna borba za skok nam je donijela ovu pobjedu, trebamo i dalje zadržati ovakav duh i pripremit se dobro za Šibenik. Neizmjerno hvala publici, nevjerojatno je lijepo raditi u Sinju."

Rudolf Jugo, Alkar: "Dobro smo otvorili utakmicu, izdržali smo njihov nalet, išlo nam je sve od ruke, ali uz ovakvu publiku će nas uvijek ići. Lijepo što će nas doći bodriti i u Šibenik, a tada je sve moguće."

Josip Matić, Alkar: "Najbitnije je da smo dobili ovu utakmicu, znali smo da su nezgodni, ali uspjeli smo na kraju upisati bodove i Sinj još jednom učiniti neosvojivom tvrđavom. Sada idemo u Šibenik, Maligani nas prate, oni su naš i šesti i sedmi igrač. Hvala im od srca."

Zoran Helbich, trener Osječkog sokola: "Alkar je u utakmicu ušao mnogo angažiranije i motiviranije, ali moram reći da je velika većina mojih igrača danas jednostavno samo došla na posao i nije ga napravila. Košarka je momčadski sport, ne možemo se oslanjati samo na pojedince. Mi moramo biti svjesni da smo neuigrana ekipa i da moramo poštivati principe i sustav, jer bez toga se dogodi ovo što se nama večeras dogodilo."

Bio je to signal gostujućem treneru da pozove minutu odmora, nakon čega se Osječani vraćaju i serijom 7-0 prelaze u vodstvo (12:13), koliko je bilo nakon šest minuta igre, no vrlo brzo Alkar vraća prednost na svoju stranu i koševima Župića i Gaurine bježi na plus šest (21:15), međutim, ponovno se gosti na krilima Tomeljaka vraćaju i na prvi predah odlaze s tek košem zaostatka (23:22).

Obje momčadi sjajno šuterski otvaraju drugi period, gosti za razliku od domaćih malo posustaju, uzimaju nekoliko nerezonskih šuteva, što Sinjani koriste i u 17. minuti koševima Slavka Modrića odlaze na ugodnih plus 12 (44:32), što su uspjeli sačuvati i do kraja prvog dijela (51:39).

Alkar je u istom ritmu nastavio i u nastavku susreta. Za razliku od susreta u Bedekovčini, ovaj put sinjski razigravači bili su odličnom izdanju, istaknuo se i Gaurina igrom u oba smjera, a krajem četvrtine prednost domaćih narasla je na 16 koševa viška (67:51), da bi rezultat pred odlučujućih deset minuta iznosio 69:57.

Gosti su posljednju četvrtinu otvorili tricom raspoloženog Radoša, napad iza jednako uspješan je bio i Šarac, ali s druge strane šest koševa postiže Župić. U naredne dvije minute odlične obrambene reakcije Sinjani su u napadu potvrdili novim koševima i četiri minute prije kraja došli do 80:63, što se pokazalo i kao prijelomni dio utakmice.

Gosti su u narednim minutama živjeli isključivo od vanjskog šuta, no nije ni to moglo "dovijeka" funkcionirati, što se odrazilo i na semaforu koji je u 37. pokazivao 92:71, dok je nakon posljednjeg zvuka sirene rezultat iznosio 98:79 u korist sinjskog prvoligaša.

Prvo ime kod Alkara bio je Gaurina s postignutih 18 koševa, šest skokova i tri asistencije, ali ništa manje dobri nisu bili niti Bilić (15 koševa, 4 asistencije) te trojka koja je dodala po 12 ubačaja, Župić (9 skokova), Matić (3 skoka, šut 5/5) i Modrić Slavko. Također, odličan posao su odradili Jugo s osam koševa i tri asistencije, ali i Šipić koji je u nezahvalnoj borbi s unutarnjom linijom gostiju zabio osam. Prvo ime kod poraženih bio je mladi Radoš, koji se sinjskoj publici predstavio sa 17 koševa, a uzme li se u obzir da je riječ o zaštićenom igraču, onda je taj učinak još i dojmljiviji.

• renimus21.10.2012. u 17:38
    alkar je pojam kosarke u hrvatskoj. iako bez para i nekih velikih zvijezda, ima fantasticne navijace i solidne rezultate. nesto tako lipo i neobicno za hr pojmove zasluzuje medijski prostor